Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik a szóbeli középszi...

Hogy zajlik a szóbeli középszintű érettségi? Bemegyek és az összes tanár ül velem szemben aki vizsgáztat, vagy a különböző tantárgyak különböző asztaloknál vannak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 17:05
 1/3 anonim válasza:
100%
Nálam az egész tanári kar bent volt. Én voltam az első, aki előrehozott érettségit tett, a rendes érettségire csak egy tárgy maradt és amikor én következtem, bevonult a tanári kar. Alig volt hely, gondolhatod hogy be voltam szarva.
2010. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A terem egyik résznél ülnek a tanárok, Ofő és a vizsgabiztos egy asztalnál (nálunk 2 egymás mellé volt tolva), aki vizsgáztat téged az ül pont szembe veled onnan jobbra ült a vizsgabiztos (nálunk így volt), már ha bent volt. Szembe egy pad vele oda ül aki felel.


Amúgy van még 4-5 pad azoknak akik épp kidolgozzák a tételeket illetve egy külön pad(nálunk az amúgy tanári asztal), ahol a történelem atlasz illetve a magyar könyvek voltak. Plusz biosz vackok is egy külön asztalon.

2010. máj. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rendesen voltak a tanulók padjai, előttük meg 4-5 asztal egymás mellé tolva. Ott ültek a tanárok és a vizsgabiztos. Húztunk tételt, leültünk és felkészültünk (leírtunk mindent egy lapra, mint egy sima dolgozatnál). Ha nem felelt épp senki, akkor lehetett jelezni, hogy felkészültünk. Nekem töri és fizika volt egyszerre, egyidőben, először a törit húztam.

Én elég link voltam, és minden páros tételt tanultam csak meg. Persze a 17-est húztam, úgyhogy a tanárra nagy szükségem volt egy gyenge ketteshez, ő pedig jófej volt és összejött. Utána fizika, megint leülés, felkészülés, felelés. Az már jobban ment volna, de a töri tanár mellett ült a fizika tanár, és pont kiment a vizsgabiztos, én épp hozzákezdtem volna, mire a töritanár mondta a fizika tanárnak, hogy jóvan, hagyjadmá', nincs bent az elnök... :D

Én meg nem sztrájkoltam, inkább megúszom egy kettessel ezt is, mint kínlódjak egy hármasért :)

Egyébként azóta eltelt tíz év, és eddig egyik munkáltatót sem érdekelte a tantárgyi eredmény, csak a bizonyítvány (és képesítések) megléte.

2010. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!