Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak az egyetemi oktatókkal kapcsolatban? Más is tapasztalt már arrogáns, lekezelő viselkedést a hallgatókkal szemben? Mennyire elfogadható ez egy ilyen munkakörben?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet, az intézményt nem szeretném megnevezni.

Rengeteg jó fej tanárunk van, viszont sokan végtelenül lekezelően viselkednek velünk és egyáltalán nem tanítanak, egyszerűen alkalmatlanok rá.

Leginkább egy konkrét oktatómmal van a probléma, de nem egyedi esetről van szó mert tényleg többen viselkednek így, ő viszont minden szintet felülmúlt.

Nem magyaráz el nekünk semmit, abban a tudatban él hogy mi nagyjából az ő végzettségi szintjén állunk tudás terén, és nem érti miért nem vagyunk tisztában összetettebb dolgokkal. Ha valamit kérdezünk tőle, csak lekezelően megkérdi "mit nem lehet érteni ezen?" A gyakorlati órákon feladatokat oldunk meg vele, de az óra elején a társaság nagyrésze elveszik, mert nem magyarázza el nekünk a legalapvetőbb fogalmakat sem. Az a legszomorúbb az egészben hogy teljesen tanulható tantárgyról beszélünk, viszont sokkal bonyolultabban/összetettebben fogalmaz az órák során mint az indokolt lenne. Az óráinak az időtartama pedig bőségesen elég lenne arra hogy átfussa az adott témakör alapjait, ő viszint csak feladatokat oszt ki amit otthon is ugyanúgy gyakorolhatnánk ha az órán megértjük miről van szó.

Tanult & művelt ember de nem való tanárnak, mivel nincs meg benne az az empátia, magyarázóképesség, stb, ami szükséges lenne ahhoz hogy fiataloknak adhassa át a tananyagot.

Másnak is vannak ilyen tapasztalatai? Mit lehet tenni ebben a helyzetben?


2022. okt. 24. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Egyetemi előadásokon sokszor éreztem azt, hogy mintha nem a nyelvemen beszélnének. Elején még fel is tudtam venni a ritmust, de a közepére már sokkal érthetetlenebb volt a dolog. Én inkább ott hagytam az egészet, nem akartam, hogy magolásra kapjak diplomát. Elmentem tanfolyamra, de ra kellett ébredtem, hogy élesben se megy a munka, nem csak az elmélet nem ment.


Tanulj olyat ami érdekel téged, és sikeres leszel benne.

2022. okt. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Velünk nagyon jófej a többség. 1-2 volt, aki hasonlót leművelt. Még az első képzésemen eltűrtem, de utána finoman beszóltam, hogy a legnagyobb tisztelettel, uram, de rohadtul nem azért fizetek 300 000 forintot félévente, hogy ha munka után még fáradtan méltóztatok befáradni, mert szeretnék tanulni, akkor elhajtsanak a kérdésemmel. Értettek a szóból.
2022. okt. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen esetekre csak hosszabb távon van megoldás, és az sem biztos, hogy működik. Egyrészt az adott egyetem hallgatói elégedettség-mérésében tömegesen le lehet pontozni az illetőt. Ezenkívül az oktatási rektorhelyettesnek is lehet írni a problémáról. De garancia arra, hogy változás lesz, sajnos nincs. Ha az illető ugyanis kutatónak jó, az egyetem jó eséllyel megtartja oktatói státuszban, ugyanis kellenek a neves lapokban publikáló szakemberek. Magyarországon sajnos nem úgy működik a dolog, mint gazdagabb országokban, ahol rengeteg tisztán kutatói státusz van az egyetemeken. Nálunk szinte mindenkinek tanítani kell, annak is, aki személyisége révén végképp nem tanárnak való. Az oktatói státuszban levőknek pedig van egy kötelező óraszámuk.
2022. okt. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként a hosszú évek tapasztalata, hogy pont az arrogánsnak tűnő oktató a jó szívűbb, segítőkészebb a vizsgán azoknál, akik játsszák a jófejt, a vicces, laza tanárt, na, a vizsgán pont ők azok, akik buktatnak ezerrel. Egyébként, ha most lennék 19 éves, biztos, hogy inkább egy értelmes szakmát választanék, plusz a nyelveket tanulnám ezerrel. Üdv, egy végzős töri-föci tanári szakos.
2022. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk is sok az arrogáns oktató (nem csak szerintem).Van akitől az egész évfolyam fél...Sajnos túl kell élni.Diploma után úgyse látjuk többet egymást.
2022. okt. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!