Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elgondolkodtam azon, hogy ki...

Elgondolkodtam azon, hogy ki szeretnék iratkozni egyetemről, mert már nem bírom ezt a hajtást. Hogyan mondjam el a züleimnek?

Figyelt kérdés

Elsőéves hallgató vagyok, de úgy érzem mégsem az én világom ez az egész. nem bírom ezt a hajtást, szét vagyok csúszva a sok tanulástól, és valószínűleg (ahogy eddig számoltam) 3 felvett tárgyam van, amit nem tudok teljesíteni a félév során. A szüleim miatt mentem egyetemre, bizonyítani akartam, hogy képes leszek arra, hogy ezt a szakot is elvégezzem, de helyette napi szinten stresszelek, úgy érzem kiégett az agyam így ennyi idő után és nem érzem magam oda valónak. Hogyan mondhatnám el nekik, hogy dolgozni szeretnék, majd idővel elköltözni? 2 szakmával rendelkezem jelenleg, amiket így utólag belegondolva gördülékenyebben ment az elsajátítása, mint a turizmus- vendéglátásnak.


Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat.

20/L



2022. okt. 27. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan így, ahogy ide leírtad.
2022. okt. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves #1!


Az az igazság, hogy nem értenék meg ezt...Csak "tanulni,tanulni és tanulni". Semmi baj nincs azzal, ha a szülő jót akar..De én nem érzem már úgy 20 évesen, hogy ezt már tovább bírnám. Valószínűleg kiraknának az utcára, mint macskár sz*rni. Sajnos a családi hátterem elég kényes téma, nagyon nagyon hosszú lenne elmesélni ezt is. De még így is szépen fogalmaztam a kérdésben is. Sajnos nincs olyan nap, hogy ne kötnének belém, egyszerűen semmi sem jó nekik. :c Szóval 100%-osan biztos vagyok abban, hogy nagyon kiakadnának.

2022. okt. 27. 17:03
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Hát lehet kiakadnának, de őszintén szólva egy turizmus vendéglátás diplomával nem tudom hogy mit érnél.

Még azt mondom ha a jogot vagy orvosit akarnád otthagyni akkor nagyobb tétje lenne de így ha van szakmád akkor biztos tudsz olyan helyet találni ahol elhelyezkedhetsz is aztán majd onnan fejlődhetsz tovább.


Egyébként meg itt az idő hogy akkor összeszedd magad és kiállj magadért a szüleiddel szemben. Mindig lesznek olyan dolgok amik nem tetszenek, nekik akkor meg nem mindegy hogy +/- egy balhé?

2022. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Fosz-on vagyok, nem BA-n, szóval így 2 éves ez a képzés, de ez számomra nem sokat javít a helyzeten. :( megerőltetőnek érzem, hiszen nem érzem azt, hogy én ezen a területen szeretnék elhelyezkedni a jövőben, csak hát a szülői nyomás...Én pedig szerettem volna megfelelni mindenkinek ahogyan eddig is, de sajnos ezt most nem fogom tudni teljesíteni, amit azért kicsit bánok is, mert csalódást okozok, de közben megkönnyebbülnék, hogy nem kell "szenvednem". Még esetleg valamilyen más okj-s (tudom már nem így hívják) szakmát elvégeznék ami még érdekelne is, ha addigra nem találok valami jó állást. Bár nem hinném, hogy sokat változtatna a helyzeten :/

2022. okt. 27. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
egy könnyebb egyetemi szak esetleg?
2022. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 EVA800 ***** válasza:
Melyik a könnyebb egyetemi szak?
2022. okt. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 EVA800 ***** válasza:
12%
Nagyon szemetek manapság az egyetemi oktatok
2022. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha szét vagy csúszva egy FOSZ-tól, ráadásul a turizmustól, akkor igazad van, de ne is kezdj bele másba, mert úgyse bírnád.
2022. okt. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!