Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire helyén való egy...

Mennyire helyén való egy ilyen "csalónap" a vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés

Kíméljetek meg a bántó/lesajnáló válaszoktól legyszi.

A barátomtól kaptam még 2 éve jegyet a kedvenc együttesem koncertjére. A covid miatt többször is halasztották és most decemberben lenne megtartva, ami a vizsgaidőszak idejére esik. Ugyan a barátomnak is vizsgaidőszak lesz akkor, de ő azt mondja, sima ügy hogy elmenjünk, persze meg lehet oldani, hogy nem másnapra veszek fel vizsgát, stb de nekem mégis fura ez az egész. Ez az első félévem tehát még nincs tapasztalatom egyetemi vizsgaidőszakkal, nehéz szakon is tanulok, ahol sokak beszámolója szerint végig reggeltől éjszakáig kell tanulni.

De úgy is vagyok vele, hogy ez a koncert csak most van, mert a zenekar igen ritkán jár Magyarországon, és régóta is vágyom rá, és nem is venné el az egész napot, mert este kezdődik és utazni sem kell messzire csak 20 percet kb.. Meg hát időbeosztással, szervezessel meg lehet oldani a tanulást ugye. De mégis kínosan veszi ki magát a fejemben, hogy szórakozni megyek egy egész estére vizsgaidőszakban.

Mi a véleményetek erről, mit tennétek a helyemben?


2022. nov. 2. 18:33
 1/8 anonim válasza:
11%
Tudom, hogy itt vannak. Nem tudok eljutni sajnos.
2022. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha meg tudod oldani, hogy másnapra ne jelentkezz vizsgára, akkor simán beleférhet. Bár nem írtad, hogy konkrétan hova jársz, milyen szakra. Én egy erős turisztikai egyetem (akkoriban még főiskola) mellett a vizsgaidőszakokban végig dolgoztam, mert akkor volt időm. 4,8-as átlagot hoztam diplomáig. (Mondjuk nem is vagyok hülye, és pont a s*ggelős tárgyak vitték le az átlagomat, aminek volt is értelme, abból mindig ötöst kaptam.) De ezt szerintem egy orvosi mellett nem tudtam volna megtenni.
2022. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj már, gondolom 6-7 körül kezdődik este a koncert... Ötig tanulsz, elmentek, jól érzitek magatokat, másnap picit később kelsz. Ennyi miatt nem fog elcsúszni a vizsgaidőszak, ha amúgy becsületesen tanulsz. (Csak mondom: úgysem fogsz 2-3 hétig napi 14 órát tanulni. Van, amikor muszáj, de az inkább a túl sok anyag/túl kevés idő, vagy a rossz időbeosztás miatt van.)
2022. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Majd rájössz nemsoká, elég nagy cumi a vizsgaidőszak pláne egy nehéz szakon
2022. nov. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne vicceljünk már, heti 2 ilyen is beleférne.
2022. nov. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Siman belefer egy este.
2022. nov. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hova jársz kérdező ? Én orvosira járok , így is mindig van karácsonyom és szilveszterem. :D

( Tehát 24-25.én nem szoktam tanulni , dec.31.én csak délelőtt és január első napján szenvedek általában .)

Májusban szülinapja van a barátomnak, az is elvesz 1-2 napot.

Tudom , hogy nehéz ezt így előre belátni , de kell egy kis pihi. Lehet okosan is csinálni : napközben tanulsz, gyorsan összekapod magadat a koncertre, koncert után meg ágyba bújsz és alszol másnap délelőttig. Utána tanulsz ugyanúgy tovább . Ha tudsz , akkor a koncert napján menj el vizsgázni , így aznap lesz egy pihi napod.:)

2022. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazából én több félévet is "csaltam". Nem siettem sehova, fontosabb volt az egészségem. 3.5 éves képzést 5 év alatt végeztem el, na bumm. De nem is mentek rá az idegeim, szemben azokkal, akik szinte véresen komolyan vették, ők egy életre megutálták, amit tanultak, én meg imádom, azóta is. Persze, szép dolog, hogy szorgalmas vagy, de lazíts nyugodtan, gyakran.
2022. dec. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!