Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az elfogyasztott étel, mozgás...

Az elfogyasztott étel, mozgás mikor látszik meg a mérlegen? Ti milyen időközönként szoktátok mérni magatokat?

Figyelt kérdés

Tegnap tartottam egy csalónapot, nem kritikusan bezabálósat, pár kiskanál nutella meg pár szem chips. Ennek ellenére ma mégis kevesebbet mutatott a mérleg, mint tegnap és többet is fogytam, mint átlagosan szoktam 24 óra alatt.

Ez lehet még az előző napi fogyókúrás étrend és mozgás miatt és majd csak holnap látom a nassolást, vagy "megúsztam?"


Mindig ugyanabban az időpontban, reggel ébredés és mosdó után állok mérlegre.



2022. aug. 7. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges naponta mérni magad, ugyanis 24 óra alatt az ember testsúlya simán ingadozik 2-3 kilót is akár a víz, a salak, és egyéb tényezők miatt. Bőven elég lenne hetente mérni magad, hiszen fogyás szempontjából amúgy is a heti összkalóriabevitel számít, nem az, hogy most volt-e "csalónapod" vagy sem. Tartsd a kalóriadeficitet, mozogj, mérd magad hetente, és fogyni fogsz. A napi mérlegre állás, és az ezen való rágódás egyenes út a testképzavar felé.
2022. aug. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Felesleges naponta, szerintem is hetente mérd

Én akkor mérem amikor eszembejut

Évek óta írom dátum szerint mikor hány kg voltam


Ha pl a napi kalória szükségleted fogyáshoz 1500 kaloria és 1200at ennél de csak nutellát, akkor is fogynál


Nem az a lényeg mit eszel hanem h ne érd el azt a szintet mikortol már hízol

2022. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Én naponta szoktam, de nem azért, mintha 24 óra alatt bármi lényeges is történne, de

1. épp az ingadozás miatt, ha csak pl. hetente mérném, és épp akkor mutatna többet, mint akár egy nappal előtte vagy utána, akkor elkedvetlenednék, és elveszteném a motivációmat

2. valahogy a mérleg motivál. Ha kedvemre valót mutat, azért, ha nem, akkor meg ugye ha jól ettem, nem tulajdonítok neki jelentőséget, mert majd újra lejjebb megy, de ha nem mérem magam, akkor valahogy az étkezésre se figyelek úgy oda.

3. 7 napos mozgóátlagot szoktam számolni

2022. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Én ugyanazt csinálom, mint a 3-as, ugyanezen okokból - szerintem ez a legjobb módszer, azoknak is, akik "félnek" a mérlegtől (én nem), de mindenkinek, mert kiküszöböli a "zajt", illetve az átlagokból az is könnyebben és gyorsabban látszik, ha valamit nem jól csinál az ember - jobb, mint ha pl. csak egy hónap múlva derülne ki.
2022. aug. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3-4 napig ne mérd magad. Utána fog megmaradni a tartós súlyod
2022. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Deriválni a szamár is tud, integrálni még én magam sem.
2022. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Néhány naponta és mindig reggel pisilés után.
2022. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Havonta egyszer mèrem magam. Fogyási időszakban is így volt. Nem vagyok híve a mániákus méricskélésnek.
2022. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Miért nem értik meg az emberek, hogyha benne maradnak a kalóriakeretben (meg egy nap amúgy sem számít) akkor tökre mindegy, hogy megettek egy kis nutellát vagy sem?
2022. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9. Azért nem, mert ez kamu.
2022. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!