Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen laptopot érdemes...

Milyen laptopot érdemes egyetemre venni?

Figyelt kérdés
A mostani 6 éves, és készülök egyetemre menni, ezért szeretnék beruházni egyre. Közgazdasági egyetemre tervezek menni, szóval nem gondolom, hogy bármi pluszra lenne szükségem, word beadandókhoz, statisztikai dolgokhoz esetleg excel, meg ha később adatelemzőre mennék, akkor esetleg valamilyen programozó program. Szempont még az, hogy az aksi azért bírja, meg viszonylag legyen gyors. Én maximum 150 ezerre gondoltam, ha lehetséges. Jelenleg HP 250 g4-em van, ezért gondoltam annak egy újabb verziója, esetleg a g8 jöhetne szóba.

2022. nov. 25. 20:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg még a kérdés, hogy érdemes-e újat venni. Az én laptopok már elég lassú, meg nem bír ki 45 percet az aksija. Nem tudom, hogyha újra lenne rakva és vennék bele új aksit, az elég lenne.
2022. nov. 25. 20:38
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Ott max excel, word amit használsz, mérnökin kell jobb gép a 3d programok miatt
2022. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első évben még olyan nagy dolgok nem lesznek gondolom, meg fogod látni, hogy elég lesz a géped, vagy nem, így én a helyedben várnék. Nekem a 4 GB RAM-os laptopom (kb. 8 éves volt) már nem bírta a távoktatással járó programokat, online vizsgákat, nekem akkor újat kellett vennem. Eleve túl lassú volt, de mivel csak Officehoz használtam a gépem egyetemen, úgy voltam vele, hogy azt kibírom, aztán majd utána veszek egy jobbat, csak hát a távoktatás közbeszólt. Valahol amúgy most is vannak online vizsgák, ha nem a covid, akkor éppen a fűtés miatt, így azért ha veszel, érdemes erre is gondolni, hogy potenciálisan szükséged lehet egy jobb gépre. Az akksi egy olyan dolog, hogy egy előadás gondolom nálatok is 2 óra, ha egész napra viszed a géped, és nem csak pár órára, mindenképpen le fog merülni, kell vinned töltőt, és úgy ülni, hogy tudd tölteni. Nálunk a padok környékén sűrűn volt konnektor, így ez nem volt gond, de nálatok nem tudom hogy lesz, de amilyen árak vannak jelenleg, egy szuperakksival rendelkező gyors gépet nem fogsz kapni 150-ért. Nekem a 8 éves HP gépembe utángyártott akksi is 20 000 Ft-ért volt nem sokkal a lecserélése előtt, így én nem biztos, hogy a helyedben ekkora összegben költenék már egy ilyen régi gépre, de a számtech kategóriában tanál jobban tudnak segíteni. Én mindenesetre is egyelőre várnék és megnézném, hogy mégis hogy teljesít a gép az egyetemen.
2022. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!