Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy állandóa...

Miért érzem azt, hogy állandóan tanulnom kell?

Figyelt kérdés

Sosem érzem úgy, hogy elég lenne a tudásom. 2 szakot is elvégeztem egyetemen. Azóta munkahelyemen is folyamatosan továbbképzésekre járok, az összes képzésre feliratkozok, ami picit is hasznos lehet a jövőben.

Folyamatosan azt érzem, hogy bővíteni kell a tudásomat, mert nem elég.



2022. nov. 29. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert aki leáll, lemarad. Nem tudom, milyen területen dolgozol, de én IT-ban, és itt ha 5 évig nem tanulsz, eláshatod magad. Így én is tanulok, 20 éve minden nap.
2022. nov. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert az ember soha nem tud MINDENT, MINDIG van mit tanulni! Nem véletlenül van a mondás, hogy jó pap holtig tanul.

Egyébként pedig a tudomány és az egész világ FOLYAMATOSAN változik, hiszen folyamatosan új dolgokat fedezünk fel. Tehát valóban, folyamatosan “futni kell utána”, ergo tanulni, hogy az aktuális dolgokkal is tisztában légy.

2022. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mert sokat tudsz, és minél többet tud valaki, annál inkább rájön hogy ilyen szegényes is a tudása. Úgy kell ezt elképzelni, mint egy lufit (tudás), az ő körülvevő levegővel (ismeretlen). Minél több levegőt gyömöszölsz a lufiba, az annál nagyobb lesz, és annál nagyobb felületen érintkezik a levegővel. Én egyébként 55 éves koromban tettem le az utolsó (energetikus) vizsgámat, de nincs kizárva, hogy még egyszer felfújom a pofámat, és valamibe még belevágok.
2022. nov. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
*annál inkább rájön hogy milyen szegényes is a tudása
2022. nov. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mert lelkileg egészségesen motivált maximalista vagy, és azért is, amit az előző írt: minél többet tudsz, annál jobban látod, hogy mennyire keveset is tudsz.


Előző: tök jó a lufis hasonlatod erre, ezt még sosem hallottam!

2022. dec. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!