Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kilátástalan az életem, mihez...

Kilátástalan az életem, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, és még mindig egyetemista... 8 eve kezdtem el Pesten egy 5 éves képzést, de nem megy. Nagy nehezen elküzdöttem magam az utolsó évbe, de ősszel megint megbuktattak,így még egy év rájönne. Nincs párkapcsolatom, diakmunkán kívül semmi munkatapasztalatom... ha lenne motivációm,folytatnam az egyetemet... de kiégtem az évek alatt plusz onbizalmam a beka segge alá került, depresszioval, panikbetegseggel is küzdök. Mindezek az egyetem miatt alakultak ki. Ehhez hozza jarul, hogy a plusz 1 év 3 millio ft lenne( nagyon drága a képzés), persze diakhitelt kellene felvennem. Legutolso sorban pedig a sok kudarc miatt már nem szeretem a szakot, a tanarok is mar beskatulyaztak.

Mit csináljak? Ennyi idosen hagyjam abba? Semmi vegzettseggel, munkatapaszralat nelkul mihez kezdenék? Folytassam? Utálom mar az egeszet, szégyenlem, hogy lassan rám is igaz lesz, hogy "10 évet jart egyetemre...". Gondoltam ra, hogy kimegyek külföldre, mert itthon azt is szegyenlem, ha mekiben kötnék ki, es osszefutnek ismerősökkel. Egy kudarc az eletem, rament a mentális egészségem

Mit csináljak?



2022. ápr. 20. 20:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem szégyen, ha nem sikerül, vagy sokára sikerül. Emiatt ne őröld magad.

A legegyszerűbb megoldás az lenne, hogyha passziváltatnál 1-2 félévet (többet egyébként sem lehet egyhuzamban), addig lenne időd gondolkodni, hogy merre tovább.

Vagy összeszorítod a fogaidat, és kibírod még ezt az egy évet.

2022. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%
Szedd össze a tökeidet ülj le tanulni és fejezd be az egyetemet. Ha már 8 éve jársz kár lenne elfecsérelni azokat az éveket. Nem kifogások kellenek meg önsajnálat, csak össze kell magad szedned és csinálni amit kell.
2022. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Ha már eddig eljutottál, akkor szerintem se hagyd ott. Ennyit még kibírsz, nehogy kárba menjen az a pár év, mert akkor pláne idővesztegetés volt. A passziváltatás nem hülyeség, el is kezdhetnél mondjuk azalatt az egy év alatt dolgozni, erőt és pénzt gyűjtesz. Éhen halni nem fogsz, mindig munkahiány van, az írásodból pedig elég intelligensnek tűnsz ahhoz, hogy ne kelljen éhbérért dolgoznod.

Ha rendeződnek a dolgok, akkor az önbizalmad is helyrejön, akkor könnyebben bevonzod magadnak a párkapcsolatot is. Sok sikert!

2022. ápr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

2. Ha az ember pánikbeteg meg depressziós, attól nem lesz jobban, hogy azt mondod neki "szedd ossze a tökeidet" ez nem önsajnálat...probalok valahogy kijönni belőle, addig jutottam el, hogy leszoktam a frontintol. De ez ugye nem old meg semmit se

Meg amugy lány vagyok, persze, hogy be vagyok pánikolva, amikor ilyen idosen masnak 2-3gyereke is van, en meg meg az iskolapadot koptatom...


A tobbieknek koszi a tanacsokat

2022. ápr. 20. 22:05
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

"Meg amugy lány vagyok, persze, hogy be vagyok pánikolva, amikor ilyen idosen masnak 2-3gyereke is van, en meg meg az iskolapadot koptatom..."


A másokat le kell szarni. Mindenki úgy éli az életét, ahogy tudja (vagy ahogy sikerül).

2022. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A passziváltatás jó ötlet, ebben a 8 évben volt 2 olyan félévem, mikor passzív voltam. De semmit se "használt" olyan értelemben, hogy nem tudtam erőt gyűjteni, nem tudtam kijönni a depresszióból. Persze kis pénzt kerestem, meg egyetem alatt is dolgoztam diákmunkát, amikor tudtam... de most az is megrémít, hogy 3 millió ft lenne ez a plusz ( jobb esetben) 1év. Ez rengeteg pénz nekem... És nincs rá garancia, hogy akik eddig mindig megbuktattak, most majd átengednek. Lehet a kukába dobnám ki azt a kb 3 milliót
2022. ápr. 20. 22:37
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni, nyilván. De ha teljesíted a követelményeket, akkor nem fognak megbuktatni.

Ha esetleg tartasz attól, hogy mégis szándékosan buktatnak, akkor kérheted bizottság előtti vizsgáztatásodat. Mondjuk akkor végképp elásod magad a tanárok előtt, de legalább "csak úgy" nem buktathatnak meg.

2022. ápr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Én most készülök, 25 évesen az orvosira, ha ez megnyugtat :) úgyhogy nem vagy lekésve semmiről sem. Szülni és családot alapítani biológiailag még ráérsz 35-ig is.
2022. ápr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
8-as kicsit megnyugttál 🙂 Én fogorvosin vagyok btw
2022. ápr. 20. 23:34
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
Nehogy abbahagyd! Bárcsak ennyi idősen már én is az utolsó évet rúgnám. Amúgy rengeteg pénzt kereshetsz fogorvosként magánklinikákon.
2022. ápr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!