Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem alatti kiégés?

Egyetem alatti kiégés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg harmadéves vagyok egy négyéves képzésen( pedagógia kar).Sajnos már ott tartok,hogy csak a társadalmi nyomás tart egyben(hogy legyen egy diplomám), illetve a képzés visszafizetése.Ezeket leszámítva nincsen már semmi motivációm,teljes mélyponton vagyok.Egy kínszenvedés minden napom, ami sajnos az arcomra van írva.Szívem szerint otthagynám az egészet.

Akik hasonlón mentek keresztül,hogyan húztátok ki a végéig?Félbehagyás és vagy új szak nem opció,mert már így is sok év hátrányban vagyok( nem egyből mentem tovább) iszonyat sok energiát belefeccöltem és nem érzem, hogy bármi lenne, ami érdekel.



2022. nov. 30. 23:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiégtem egyetem alatt a végére devégigcsinàltam. Foggal körömmel de végighúztam. Nekem a heti 3x sport (futás), naplóírás (terápiás hatása van) és sok olvasás (elrepít egy másik dimenzióba) segítettek.

Szakvizsga után tartanom kellett egy 3-4 hónapos szünetet, se meló, se semmi. Kivoltam. Mint akit kiszipolyoztak. Pànikrohamaim is lettek. De lassan rendbejöttem. Munkát vàltottam, most dolgozok.

2022. dec. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11. Respect. Én 1 félévig bírtam. Igazából felnézek azokra az emberekre, rád is, akik ezt végig tudják csinálni. Most szakmát tanulok, sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb vagyok. De persze ott van a tüske, hogy biztos egy nyápic voltam, hogy skippeltem az egyetemet.
2022. dec. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

11 vagyok

12- hidd el èn ezt nem így gondolom. Sokszor elgondolkoztam azon hogy egyàltalàn megèri-e ez az egèsz, hogy odadobom a mentàlis egèszsègem tulajdonkèppen egy papirèrt. Mèg ma is azon a vèlemènyem vagyok hogy nem èrte meg, maradandó kàrosodàst szenvedtem, de magamnak köszönhetem hisz èn döntöttem így.

Legyél büszke magadra hogy te magadat választottad és a boldogsàgod, és ez így helyes.

2022. dec. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
13. Milyen maradandó károsodást szenvedtél?
2022. dec. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

14-

13 vagyok

Mikor tùlstresszeltem magam (szóval a kiégés utolsó fàzisában ami kb az utolsó két félév volt) és ugye írtam az előbb hogy pánikrohamaim is lettek, na azok a rohamok átalakultak fóbiákká: nem tudok zárt helyen lenni (vonat, repülő, stb.), valamint a stresszel már nem akkora a tűrőképességem mint azelőtt. Ezekkel azóta is küzdök és noha az affinitásom egész életemben megvolt hogy ez kialakuljon (a fóbia), de a végén ez az extrém mentális-testi-lelki állapot hozta ki belőlem. Ezért kell a kiégéssel nagyon vigyázni.

2022. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!