Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon rossz helyezest ertem...

Nagyon rossz helyezest ertem el versenyen es elvesztettem a motivaciom. Mit kene tennem?

Figyelt kérdés
Matematika-informatika tagozaton tanulok es Zrinyi matekversenyen nagyon rossz pontszamot kaptam, mert van amit nem tudtam es megis bejeloltem egy valaszt, tippelessel, es rossz valaszert tobb pontot vonnak le, mint ha csak uresen hagyod. Nyilvan nem csak ezert, de ezen sokat veszitettem. A lenyeg hogy most teljesen meg vagyok gyozodve hogy hulye vagyok matekbol, nem kene mernokinformatikara mennem egyetemre es ugy altalaban fel kene adnom a matek-info iranyt, mert buta vagyok. Mit kene tennem ilyenkor?

2022. dec. 6. 02:08
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Moss hideg vízzel arcot és nőjj fel!
2022. dec. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne csüggedj el egyetlen matekversenytől. A matekversenyen random logikai feladatok vannak, ezekre nem lehet így felkészülni. Illetve fel lehetne, de te nyilván nem készültél, csak elmentél versenyezni oszt’ jólvanazúgy. De emiatt ne vágj eret magadon… ne menj versenyezni, ha nem bírod a kudarcot. Amúgy nincs ennek semmi jelentősége.


Ha ilyesmire fel akarsz készülni, akkor szerezz egy erre való spéci matek könyvet, és oldj meg belőle feladatokat. Nem párat, hanem százakat… de mondom, az egyetem szempontjából nincs jelentősége.


A mérnökinfó amúgy pont nem a legmatekosabb választás… az a sima matek szak meg a proginfó…

2022. dec. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, egyetemen csak versenydobogósok vannak, meg félistenek. Oda tényleg nem lehet menni egy ilyen eredménnyel! (szarkazmus, remélem, átmegy)
2022. dec. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Más a versenymatek és más a felsőoktatási matek. A versenymatekhoz különleges tehetség kell, ami az emberek 1-2%-ának van meg, a felsőoktatási matekhoz elég egy átlagosnál valamivel jobb tehetségesség, ami legalább 30%-nak megvan. Úgyhogy ne ásd el magad, abba a 30%-ba simán beleférsz.
2022. dec. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Régen rengeten versenyen voltam, és az a tapasztalatom, hogy akik versenyekre járnak, úgy gyakorolnak mintha az életük múlna rajta (nem csak a versenyre, hanem magára a tárgyra is). Sokkal többet és sokkal jobban tudják, mint ami a követelmény az oktatási rendszerben, plusz rá van állva az agyuk arra a gondolkodásmódra. A feladatok pedig ehhez igazodnak, gyakran magasabb szintűek, és merőben mások, mint az óraiak. Szóval ezen ne csüggedj, az, hogy egy versenyen rossz pontszámot érsz el, semmit nem bizonyít, max azt, hogy nem gyakoroltál eleget. Attól még lehet belőled bármi. Mellékesen megjegyzem, az infó és a matek pont azok a tárgyak, amiket szinte bárki meg tud tanulni, csak venni kell a fáradtságot hogy rendszeresen leüljön az ember, és gyakoroljon.
2022. dec. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:

Zrínyin? Van ez így, arra elég sokan szoktak menni, könnyű 1-2 pont miatt sok helyet lecsúszni. Próbálkozz komolyabbal. Ott kevesebben is versenyeznek, más típusú a feladatsor is, más a pontozás is.

Egyébként meg szokj hozzá, nem ez lesz az utolsó pofon az élettől.

2022. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De nekem menni szoktak az ilyen logikai feladatok, az előző években legalábbis, sosem okozott gondot és most mégis
2022. dec. 11. 17:48
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Nekem is menni szokott sok dolog, aztán mégis sikerül szexuális kapőcsolatra lépnem velük. Legközelebb figyelj oda jobban, ezt meg viseld emelt fővel. Főleg, mert ha emiatt elkezdesz csüggedni, az visszacsatolásként a teljestményedet lerontja, és bekerülsz egy ördögi körbe.
2022. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!