Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A TB járulékot amit havonta...

A TB járulékot amit havonta fizetek csekken rossz NAV számlára fizettem be csekken. Egy talált régi csekk volt,amit anno fizettem be nekik. Jeleztek,h hiányom lett ezáltal. Valahogy visszakapom az elvesztett pénzt?

Figyelt kérdés
2022. szept. 20. 18:23
 1/9 A kérdező kommentje:
NAV Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek magánszemélyt, őstermelőt, egyéni vállalkozót, kifizetőt terhelő kötelezettség beszedési számla. Ide lett elküldve,ami ezekszerint nem jó helyre ment.
2022. szept. 20. 18:27
 2/9 anonim ***** válasza:

A fenti számlát 2020. június 30-ig használták (124-es adónem).

2020. július 01-jétől előíródott járulékokat a 408-as adónem számlaszámára kellett már utalni.


Két dolgot tehetsz:

1./ Vagy visszakéred a 124-es adónemen lévő túlfizetést (30 nap az ügyintézési idő, vagy

2./ Átvezetteted a 124-es adónemről a túlfizetést a 408-as adónemen lévő tartozásodra.


Nem is értem, hogy a NAV ezt miért nem csinálja még mindig meg hivatalból.

Úgy látszik, már nem tehetik meg, csak az elején vezetgették át a pénzeket a két számla között.


Itt a formanyomtatvány mind a kiutaláshoz, mind az átvezetéshez (jobb oldalt kék színnel):

[link]


Ha nem tudod egyedül kitölteni, a NAV ügyfélszolgálaton segítenek, de privátban akár én is tudok. Ahhoz viszont látnom kellene az adófolyószámládat, hogy hol mi van, és mit hova, mekkora összegben kell átvezetni.

2022. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ha nem lépek akkor ezt benyeli a NAV?
2022. szept. 22. 16:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Na bakker. Most jött email,h az ügyfélkapra jött üzi. Átvezették egyik számról a másikra maguktól. Észlelték,h túlfizetés van a 124-en,és átvezették a 408 ra. :-) Köszi a pozitiv kommentet.
2022. szept. 22. 17:01
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem is értem, hogy a NAV ezt miért nem csinálja még mindig meg hivatalból."


Úgy látszik, most értek el hozzád az átvezetéssel. :D


Azért is lett volna furcsa, ha nem teszik meg, mert a 408-as adónemen fennálló 6 havi járuléknak megfelelő összegű tartozás esetén érvénytelenítik a TAJ-számot. Ki lett nekik adva, hogy az adózó kérése nélkül is vezessék át a 124-esen lévő túlfizetést a 408-asra, hogy ne jusson el a dolog odáig, hogy érvénytelen lesz a TAJ-szám. Szerintem már közelítettél a 6 havi járulékösszeg felé...

2022. szept. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem dehogy. Annyi volt a hátralékom amit a téves csekken fizettem be. 2*8400ft. Az ugye a régi csekken ment azért lett hátralék emitt.De most korrigálták.
2022. szept. 23. 07:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Értem.


A végeredmény attól függetlenül a helyére tette a dolgokat.

2022. szept. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Átvezették a jó számlára,és mégis 4 nem biztosított járóbeteg szerepel a vérvételes beutalómon. :-(
2022. okt. 4. 11:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem baj. Fizetned nem kell. Ha mégis érkezne számla az egészségpénztártól a vérvételekről, akkor reklamáld meg.
2022. okt. 5. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!