Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostani orvosira felvételizők....

Mostani orvosira felvételizők. Hogy érzitek?

Figyelt kérdés

Májusban erettsegizek, semmelweis a cél. Viszont úgy érzem hogy borzasztoan állok. Járok kémiából különtanarhoz, illetve kémia biosz faktra is, megvettem egy csomo könyvet a 2 emeltre de még így se megy. Ma is tanulással töltöttem eddig a napot, most írtam meg egy régebbi kémia és biosz érettségit és a kemianal 49%ot értem el ami borzaszto mert mindkettőnél 80 fölötti kellene nekem. Ráadásul a többi tantárgyból az érettségire meg el sem kezdtem készülni pedig arra se ártana. Elég rossz a faktos tanarom és kemiabol eddig 2 kiserletet ha elvegeztunk így a szóbeli miatt is szivrohamom van mar most kb. Aki most erettsegizik és orvosi a cél, hogy érzi? Illetve akik mostanában felveteliztek, nektek milyen volt? Tudnátok tanácsot adni? Köszönöm<3

Egy aggodalmaskodo 18 éves lany:))



2022. dec. 26. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
kemiaerettsegi.hu 1 hónapos előkészitő, tematikus összes érettségi feladatot odaadják, nagyon ajánlom
2022. dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Koszonoom
2022. dec. 26. 13:42
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lénárt Gergely kémia felkészítőjét ajanlom nagyon! Engem tavaly vettek fel orvosira, és 89% os kémia emeltet írtam. És én a Gergőhöz jártam, nagyon profi! Hajrá!
2022. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én már hat éve ( jesszusom , de öreg vagyok már 😬) érettségiztem. Azért jól emlékszem erre az időszakra, mert más volt, mint az egyetemi vizsgaidőszakok.( ötödéves vagyok)

A kötelező tárgyak nem vészesek , ha eddig rendesen tanultál rá . Január végén álltunk neki a matek ismétlésnek órán, tematikusan hozott hozzá feladatokat a volt tanárunk. A többi órán csak tavasz elején álltunk neki az ismétlésnek. Igazából a magyar lutri, töri szövegértés+atlasz+jó íráskézség( talán ez a legkönnyebb írásbeli ), az idegen nyelvi érettségi pedig könnyebb , mint egy középfokú nyelvvizsga. Ezeket otthon tudod gyakorolni .

Emelt érettségik:

- biosz: na itt jobban kell a lexikális tudás , menj végig a tankönyveken újra az elmélet miatt, genetikai számolások lehetnek , azt érdemes egy picit gyakorolni . Az én érettségimnél pl rákérdeztek az appendicitis helyére is.😅 Nézz bele mindig egy-egy feladatsorba a tanulás mellett, hogy kb hogy is néz ki. Viszont szerintem csak akkor van értelme egészben csinálni , ha már elég jó alapjaid vannak.( mondjuk márciusig inkább húzd meg az elméletet, utána meg gyakorlás , gyakorlás )

Kémia : itt is kell egy jó elméleti rész ( mozaik tk.összefoglaló mondjuk), mellé az ötösöm lesz kémiából a számolások miatt. Itt ajánlom neked a középszintű érettségik megcsinálását is, ha azok jól mennek , akkor térj rá az emeltre.( itt is ajánlom azt a taktikát, hogy addig ne nézz érettségit , amíg nincs egy biztos tudásod, mert kudarcként fogod megélni )

A kísérletek közül szerintem nem sokat kell megcsinálni , de a szóbelik úgy is csak június elején vannak, lesz rájuk idő az írásbelik után . Arra most még ne stresszelj rá . Nekem végül sikerült 80%feletti emelteket írnom , közepeim is mind 80-95% közöttiek lettek.

Sok sikert és kitartást !:)

2022. dec. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a tanácsokat és kitartást neked!!:))
2022. dec. 27. 08:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ez egy nagyon friss élmény, mivel idén kezdtem csak az orvosit. Annyit tudnék nagyon ajánlani, hogy megállás nélkül feladatokat csinálj. A számolások a kémiában egy kaptafára mennek és azzal már közel 40-50 pontot össze tudsz gyūjteni. A kémia maradék részébōl meg nagy eséllyel összejön még egy 25-30 pont.

Biológiánál is csinálj folyton feladatokat mert elég kavarosak tudnak lenni. Én az összes elōzō érettségit megírtam… még azokat is amikor minden egyetemre külön felvételit kellett írni.

Időben jól álssz, ne izgulj! Ha most elkezded így a szünetben akkor menni fog.

A középfokú érettségiken ne izgulj egyáltalán. Bízz a tanárokban, hogy amit ōk mondanak meg amit majd velük gyakoroltok az elég lesz az érettségire. Azokra külön nem kell készülni. Igazából, ha kiszámolod akkor egy középfokúdból 20 pont csak 2 pontot ad hozza az erettsegidhez… vagyis ha mindenbol 60at írnal (ami kb lehetetlen mert bizti nagyon sokat tudsz ezekből a tantárgyakból) akkor se veszítessz sokat. Esetleg ha tényleg egyáltalán nincs felkészítés nálatok akkor írj meg 3 magyar és 3 matek érettségit csak hogy lásd mi a helyzet. És töri órán legyen nálad a töri atlasz, hogy meglegyen mit találsz meg abban.

A szóbeliken ne izgulj. Mindenkivel nagyon kedvesek a vizsgáztatók. Bemész, húzol egy tételt és kidolgozod míg másik 2 diák lefelel. Szoktak nevetni, viccelődni a tanárok, tényleg aranyosak. A kémiára már most azért elkezdheted átnézni a kísérleteket, én 2x néztem át (kb megtanultam, hogy mi történik) és nézz egyszer róla youtube videót. Igazábol nagyon sok gyakorlat nem kell hozzá, mi se csináltuk anno a tanárommal. Én próbáltam úgy felmondani a kísérletet mintha éppen aktívan azt csinálnám. A maradék kémia szóbeli és biosz szóbeli igazábol az írásbeli anyag. Itt csak annyi dolgod lesz, hogy friss maradjon május után minden,úgyhogy ismételgess. Tételeket nehogy keress online, mert tényleg nem lehet erre tételszerűen felkészülni. Ökológiát mindenképp tudd szóbelire, mert ott kb mindenkitől kérdeznek, nem úgy mint írásbelin ahol igazából abból nem kell tudni semmit. Ilyenekt, hogy k-r stratégia, tó változása erdővé stb.

Remélem ez segíteni fog! És sok szerencsét hozzá, ne izgulj!!

2022. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tennék hozzá, hogy nem mindig kedvesek és jóindulatúak szóbelin a tanárok. Emelt biológián nálunk nagyon sok 10-30 pontos szóbelik születtek, ilyen unott társasággal egyetem alatt nagyon ritkán találkoztam.( anatómia szigorlatom során és most gyermekgyóyászat vizsgámon kb). Saját tanárom is húzott le érettségin.Ezzel nem ijesztgetni szeretnélek kérdező , de számíts arra, hogy szóbelin igen is sajnos előfordulhat unott , kiégett , fáradt , rosszindulatú , bunkó vizsgáztató. Ez ellen nem tudsz mit tenni, el kell engedni majd, teljesíteni kell, ahogy csak tudsz.
2022. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6: köszönöm szépen a jó tanácsokat, nagyon jókat írtál mindenképpen megfogadom:))


7: igen sajnos, én is hallottam ilyenről, engem az irodalom tanarom pl utal, de hogy miért azt nem tudom, valószínű azért mert a bátyám is ebbe a suliba járt és tanította és hát ő nem volt mintadiak🥲(viselkedesileg, aztán mostmar orvosira jár, csak hát neki nem tetszett a viselkedese) és en eléggé tartok attól hogy bunko lesz velem a szóbelin meg hogy az írásbelin is ott húz le ahol tud, ami persze csak a vitt pontjaimba számít de azért igen fontos lenne.:(

2022. dec. 27. 13:01
 9/14 A kérdező kommentje:
Az emeltet meg ugye nem lehet tudni előre hogy melyik vizsgaztatohoz kerülsz meg melyik suliba, pedig az ember pont azt gondolná hogy a saját tanára lesz rendes vele😬 de tényleg, csak az irasbeliken lennék már túl
2022. dec. 27. 13:07
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Háát...ha már most nem megy, mire számítasz a későbbiekben?

Ez nem a te pályád.

2023. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!