Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri egyetemre menni ha már...

Megéri egyetemre menni ha már van jól fizető munkám + szakmám is lesz hamarosan? 20/F

Figyelt kérdés

Jól fizető munkám van (havi nettó 320 ezer, teljes munkaidőben), emellett a szakma amit most tanulok ki azzal még többet tudok majd keresni (könyvelő).

Viszont elkezdtem vágyakozni az egyetem (főleg a nappali tagozat) után, a tanulás is elkezdett vonzani, megjött hozzá a motivációm, barátokat is tudnék szerezni (melóban csak idősek vannak), illetve a diploma sem fog majd ártani az elhelyezkedésben később.

A levelezőről nem hallottam jókat: egyrészt a tanulás nehezebb mert magadra vagy utalva, közösség nincs mivel bejárni alig kell, és a munka mellett még szabadidőm se lenne nagyon. Egyébként otthon lakok még, akárhogy alakul támogatnak. Ti mennétek e a helyemben egyetemre, és ha igen nappali vagy levező tagozatra? (Nemzetközi gazdálkodás szak lenne)



2023. jan. 2. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Soraidat olvasva pont az ng-t akartam javasolni sok nyelvvel:)
2023. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen simán mennék ng-re a helyedben.
2023. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj! Egy diploma sosem árt, nappalin tudsz barátokat szerezni, kapcsolatokat kialakítani stb.
2023. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged menj! Hátrány nem lesz sosem.
2023. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

320e kezdőfizetésnek ok, kérdés, hogy ez egy dead-end munka, vagy lehet-e még feljebb lépkedni fizetésben. A másik az, hogy egy diploma tágítja a munkakörök számát is, így csökken a kiégés veszélye talán. Nem mellesleg érdekes is lehet. Úgy számolnék, hogy első évben még nem dolgozol, csak a minimális ösztöndíj és a koli azok, amik csökkentik a kiadásaid, utána nettó 200 egy reális cél részmunkában.


Kezdj bele az első félévbe, ami még díjmentesen megkezdhető, és lehetőleg minél hamarabb. Később már egyre kevésbé lesz kedved ilyesmivel foglalkoznod. Jövőre leszel 21, már az is elég necces, ha engem kérdezel.

2023. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves #5!


Az első felét értem, bár kolira nincs szükség, mivel otthon laknék az egyetem alatt. Hogy érted hogy az első félév díjmentesen megkezdhető? Ha államin vagy és eléred a minimum átlagot akkor azon is maradsz, vagy nem tudom hogy értetted. Illetve miért necces hogy jövőre leszek 21? Ezt végképp nem értem.

2023. jan. 2. 17:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Dolgozni egyébként nyáron fixen tervezek, közben pedig meglátom annak függvényében hogy milyen órarendet kapok és mennyire kell külön tanulnom.
2023. jan. 2. 17:48
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os

Első félév után még díjmentesen abbahagyhatod a képzést, utána sajnos nem. Egy évet mindenképp kihagynék a munkával a helyedben, hogy legyen viszonyítási alapod legalább. Nagyon sokan belecsúsznak abba, hogy túlválllaják magukat, vagy a munka miatt elvesztik a motivációjukat. Inkább keress valami projektet, ha túl sok a szabadidőd az első 1-2 évben, vagy ismerkedj.

2023. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

Köszi, így már értem :D Igen, majd az első évben kitapasztalom az időbeosztást és majd úgy dolgozom később.

2023. jan. 3. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!