Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen tesi alól felmentés?

Egyetemen tesi alól felmentés?

Figyelt kérdés
8.os korom óta nem tesizek, eléggé súlyos gerincferdülésem van,fűzős is voltam. Középsuliban is végig gyógytesis voltam. Viszont orvoshoz egy jó ideje nem járok, betöltöttem a 18at már és az orvosok azt mondták már nem fog változni a gerincem. Viszont ha elmennék egy sport orvoshoz, vagy a házi orvos írna egy kérelmet a felmentéshez, hova kéne ezt vinnem az egyetemen? Hogy működik ez az egész?
2023. jan. 3. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
To?
2023. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég egy haziorvosi. Úgy működik legalabb is nálunk (SZTE), hogy felveszel te is egy tesis kurzust(XT-s kódok), csak nem sportot, hanem az a neve, hogy orvosi felmentés, mert a Neptunnak el kell könyvelni a teljesitést 2 félévre. Nyilvan a nevében is benne van, fel vagy mentve, abban a két félévben, viszont ezt igazolnod kell szakorvosival, mert ez a diplomanak a feltétele. Szóval menj el egy ortopédushoz, vagy valakihez, aki készít neked egy hivatalos papírt, ami érvényes erre az időszakra. Ezt kell majd bemutatni.
2023. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben a tanulmányi osztályra menj be.
2023. jan. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NTBS ***** válasza:
Tanulmányi osztályra vidd be a leleteidet. Ők útbaigazítást adnak, a továbbiakról. De szerintem a házi orvosi papír kevés lesz.
2023. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!