Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdasági matematikából...

Gazdasági matematikából felmentést lehet-e szerezni egyetemen?

Figyelt kérdés

Középsuliban se voltam a legjobb matekból, de egyetemen egyszerűen nem értek belőle semmit.

Harmadik alkalommal vettem fel a tantárgyat, minden alkalommal tanultam legalább 2 héttel zh előtt minden nap, jártam magántanárhoz is, de amikor egy példa feladat nincs előttem akkor semmihez nemtudok hozzákezdeni.

Ha esetleg tudnák ebben segíteni hogy hova kellene ezzel forduljak, azt nagyon megköszönném.



2022. dec. 1. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2022. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

az nem ok a felmentésre, hogy nem érted.


Felmentés annak járhat, aki esetleg bizonyítottan diszkalkuliás. De ha már gimiben sem volt ilyen felmentésed, akkor itt sem fogsz kapni.

2022. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Baluba ***** válasza:
100%
Egyetemen diszkalkulia miatt sem adnak felmentést.
2022. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Magántanárral próbálkoztál már? Azzal kellene minimum.
2022. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

:DDDDDDDDDDDDDDDDDD


Hangosan felnevettem a kérdést olvasva.

Amennyiben komoly a kérdés, lehet nem neked való a szak. Míg az alapfokú oktatás kötelező, egyetemre járni nem az. Így te magad választottad ki, hogy olyan szakra mész, ami matematikát igényel. Miért lehetne felmentést kérni belőle? Kicsit ép ésszel gondold azért végig. :)


Egyébként meg sajnálom, van ilyen, nem ezt a pályát szánta neked a sors. Próbálj meg keresni valami mást, amiben ki tudsz teljesedni, de ha olyan a szak ahova kell a matek, örökre csak szenvedni fogsz, még ha át is rugdosnak egy vizsgán.

2022. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
46%
Jajj ez a tantárgy...én is utáltam, akkora baromság.
2022. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak nem közgazdasági egyetem...???
2022. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Anno én is nagyon utáltam, de nem baromság. Csak annyira lebutították már a gazdasági képzéseket, hogy van meg kellene vonni tőlük a közgazdász elnevezést, vagy fel kellene javítani a matekos részeket, mert így semmi értelme.


A gazdasági matek valójában nagyon lebutított kalkulus. Szükséges lenne később egy csomó matematikai bizonyításhoz pl. ökonometriában, ha nem lenne ennyire lebutítva az un. "gazdasági" képzés. Így tényleg úgy tűnik, mintha csak lógna a levegőben.

2022. dec. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem.
2022. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet felmentést szerezni az egyetemen, de kérvényezheted, hogy negyedszerre is felvehesd. De inkább azon gondolkodj el, hogy ez a képzés tényleg neked való-e.
2022. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!