Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen fakultációt vegyek...

Milyen fakultációt vegyek fel, ha nem érdekel különösebben egy tantárgy sem?

Figyelt kérdés

Gimi után tanárképzőbe fogok tovább menni. Óvodásokkal, vagy kisiskolásokkal fogok foglalkozni a tervek szerint. Faktra viszont nem tudom, hogy mit vegyek fel.

Rengeteget olvasgattam a követelményekről, de nem tudom miből kéne emelteznem, hogy biztos bejussak.

Tanácstalan vagyok, a tanárok pedig nem igazán állnak a rendelkezésemre, azt mondják, hogy nem tudják mi lesz a követelmény, nem tudnak segíteni.

(Jelenleg 10-es vagyok)


2023. jan. 3. 15:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1.

Menjél abból fakultációra, amiből jó vagy és könnyebben érsz el jó eredményeket. (Emellett olyan tárgy, amiből számolnak is pontot)


Még ha látszólag nincs is olyan sok köze a választott szakodhoz akkor is sokkal nagyobb eséllyel jutsz be így mint egy magasabb pontszámúval ami "hasznosabbnak" tűnik.



2.

((Ha itt a 2. sz. táblázatra kattintasz, akkor meg tudod nézni, hogy az egyes képzési helyeken hogyan fogják jövő évtől kezdve a pontokat számítani.


[link]


Sajnos még nincs fent az összes, de már a meglévőek is adhatnak valamilyen támpontot, mert szerintem nem fognak rá egy évre jelentősen változtatni rajta.))



3.

Emellett szerintem ilyen esetben (amikor tanácstalan vagy a tárgyválasztásnál) érdemes fakultációra menned idegennyelvből, mert a nyelvtudás mindig jól jön és a nyelvvizsga mindenütt plusz pontokat ér.


Vagy menjél el egy olyan tárgyból amiből választhatóként viszonylag könnyen lehet középszintű érettségin jó eredményt elérni. Ugyanis így felhúzod az érettségi átlagod nagyobb esélyt adva a bejutásra.

Ilyen például az informatika vagy az etika.



4.

Még azt javaslom neked, hogy amiből tudsz abból menjél el előrehozott érettségit tenni most vagy jövőre.

Ha egyszerre kevesebb tárgyra kell koncentrálnod akkor sokkal jobb eredményeid lesznek, és sokkal nyugodtabb is leszel 12.-ben ha már 1-2 tárgyad megvan jó eredménnyel.

2023. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!