Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat védés és záróvizs...

Szakdolgozat védés és záróvizsga előtti félelem (főként a beszólogatásoktól, megalázástól stb.) szánalmas hülye hallgatóként, hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Holnap lenne a szakdolgozat védésem.


Nagyon félek a holnaptól, görcsöl minden porcikám, a munkát sírva végeztem (diasort kellett összeállítanom), és nincs kivel beszélnem. Anyámnak sosem lehetek elég jó, csakis a két normális, sikeres testvérem lehet az (akik természetesen lesajnálnak engem, miért is ne tennék), apám fél évvel ezelőtt meghalt (bár neki se voltam sosem elég jó), barátaim nincsenek, ugyan kinek kéne egy ilyen... Nem kell engem dicsérnie senkinek (ezt úgysem érdemlem meg). Igazából annyit szeretnék, hogy ne bántson, alázzon meg senki amiatt, mert egyszerűen egy kalap sz@r, amit csinálok és alapból is egy szánalmas nyomorult vagyok, mert elegem van belőle... Mindennap megkapom valakitől. Ez igaz is, de nem akarom magamat miatta gyűlölni, mélységesen szégyellni... A ló túloldalára se esnék át, annyi eszem és önkritikám csak van.


Átengedés miatt nem aggódom túlságosan, eddigi "eredményeimet" is a szánalomnak és/vagy gúnyos rosszindulatnak köszönhetem.


Egyáltalán hogy néz ki egy védés és záróvizsga? BSc-s vagyok, sosem volt még, mondjuk 2x annyi idő alatt fogom elvégezni, mint a normális szaktársaim, ebből is látszik, hogy ég és föld köztünk a különbség.


(termeszettudományos szakra járok)


2023. jan. 8. 07:33
A kérdező szavazást indított:
Hagyd a tanáraidra, mert az csak őket minősíti, ha így viselkednek
Inkább ne is menjél el védeni/vizsgázni, teljesen értelmetlen a te esetedben
9 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, h konkretan melyik egyetemre, melyik karra es szakra jarsz, hogy hogyan zajlik a vedes. Altalaban tetelhuzas, kidolgozas, felelet, szakdolgozatrol osszefoglalo beszed, es kerdesek. De a sorrend valtozo is lehet. Nalunk sajnos elobb van tetelhuzas es kidolgozas, utana beszelsz a szakdogarol, es tesznek fel neked kerdeseket, vegul a teteleket kell elmondanod. Nalunk egy huzasra harom darab tetelt kap a hallgato. Vannak szakok, ahol nincsenek is tetelek, csak a vedes. Van, ahol elore megadjak a vedeshez a kerdeseket, mashol meg ott talalja ki a bizottsag. Van ahol irasbeli vedes is van, meg szobeli is. Szoval ezt inkabb a tarsaidtol kellene megkerdezned, h nalatok hogyan mukodik. Probald kizarni a kulvilagot a mai naptol egeszen az allamvizsgaig, es gyakorold, hogy hogyan fogod eloadni a szakdolgozati temadat kelloen roviden, kifejezoen es lenyegretoroen. Valamint gondold at, h miket kerdezhetnek rola. Ha te irtad, akkor te tudsz rola a legtobbet, nem a bizottsag, nyugi. Nagyon sok sikert kivanok!
2023. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem diplomamunka védésem délután 1 körül volt, hajnali 4-kor még az egyetemi buliban verettem világomat nem tudva. Ha te írtad, úgyis tudsz róla valamit nyöszörögni. Szóbeli államvizsga előtt ezt azért nem játszottam meg, de tételek nálunk nem voltak, szóval nagyon készülni se tudtam volna arra konkrétan semmit.

Ott vagy a végén, ne stresszelj rajta, minden rendben lesz!

2023. jan. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak beszólni. De ha mégis, gondolod, hogy érdekelni fog, ha megvan a záróvizsga? Mégis mi bajod lehetne, ha a végén úgyis kapsz egy diplomát?

Eleve köti őket az időkorlát, nem sok idő megy erre.


Nem írtad, a szakdolgozat milyen értékelést kapott. A védés annyi, hogy röviden összefoglalod, és választ adsz a bírálói kérdésekre: közepesnél jobbra értékelt szakdolgozatnál ez rendszerint csak egy kötelező kör.

2023. jan. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Tehát, ha valaki belekérdez egy részletbe, vagy rávilágít egy hibádra, az beszólogat, meg megaláz? Nem csak belekérdez egy részletbe, vagy rávilágít egy hibádra?
2023. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1), 2)


Mi nekünk általában a védés után két héttel van az államvizsga, és ekkor két tételt húzunk. Egyik tételnek mi választhatjuk ki a témakörét (és abból húzzuk ki), a másik az általunk választott témakörű, már kihúzott tételen kívül bármelyik lehet a tétellistából.


3)


Ötöst kaptam a szakdolgozatomra (mondjuk megfigyeltem, hogy ha én ötöst kapok, akkor kivétel nélkül mindenki azt kap, szóval nem hiszem, hogy akkora kunszt).


4)


Nem-nem, én a fejfogásra, kiröhögésre, "te jóóó ééég, hogy lehet ilyet írni", "ennyi ésszel mit keres itt, egyáltalán hogy jutott el idáig?" megszólalásokra gondoltam, nem a belekérdezésre és kritikára (amikor közli, hogy xy dolog, amit elmondtam/odaírtam, nem vagy nem egészen úgy van, esetleg el is mondja, miért).

2023. jan. 8. 10:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha tényleg ilyen stílusban nyilvánulnának meg, az az ő alkalmatlanságukat bizonyítaná. Akkor vegyék elő azt, aki jelesre értékelte a szakdolgozatodat...

De amúgy irreális. Hallottam már felesleges kötözködésről, de személyeskedésnek nem sok értelme van. Arra koncentrálj, hogy túlleszel rajta, és ne hordozd magaddal ezt a fajta félelmet a kritikától, mert a munkában nagyon nagy hátrányt jelent majd.

2023. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Sok sikert, en szerdan zarovizsgazom, ma mar sirtam es az idegosszeroppanas szelen vagyok.
2023. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan lesz mint egy vizsga, csak többen ülnek veled szemben. Mindenki nyugodjon le:) Sikerül:)
2023. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6 Jogos, szerintem is sokkal logikusabb lenne, ha az opponensnek mondanák azt, hogy "miért értékelted EZT jelesre?"


#7 Neked is sok sikert; a záróvizsgától én is jobban félek, mint a védéstől...


#8 Én már a gondolatra befostam, főleg, hogy annyira félénk vagyok másokkal szemben, hogy pl. egy vásárlást, vagy egy telefonhívást is képes vagyok halogatni emiatt, sőt, utcára sem szívesen megyek

2023. jan. 8. 16:06
 10/15 anonim válasza:

7. vagyok

Latom hasonlo vagy mint en, en is nehezen teremtek kapcsolatot masokkal:D

Teljesen aterzem a mostani helyzeted, mar ver a viz ha ra gondolok, hogy ki kell majd allni x ember ele es 10 percen keresztul pofazni a szakdogamrol.. Ugy hogy sok sikert, csak 30 percet kell osszesen kibirni, utana jon a kovetkezo felelo is el is felejtenek :D

2023. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!