Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat védés és záróvizs...

Szakdolgozat védés és záróvizsga előtti félelem (főként a beszólogatásoktól, megalázástól stb.) szánalmas hülye hallgatóként, hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Holnap lenne a szakdolgozat védésem.


Nagyon félek a holnaptól, görcsöl minden porcikám, a munkát sírva végeztem (diasort kellett összeállítanom), és nincs kivel beszélnem. Anyámnak sosem lehetek elég jó, csakis a két normális, sikeres testvérem lehet az (akik természetesen lesajnálnak engem, miért is ne tennék), apám fél évvel ezelőtt meghalt (bár neki se voltam sosem elég jó), barátaim nincsenek, ugyan kinek kéne egy ilyen... Nem kell engem dicsérnie senkinek (ezt úgysem érdemlem meg). Igazából annyit szeretnék, hogy ne bántson, alázzon meg senki amiatt, mert egyszerűen egy kalap sz@r, amit csinálok és alapból is egy szánalmas nyomorult vagyok, mert elegem van belőle... Mindennap megkapom valakitől. Ez igaz is, de nem akarom magamat miatta gyűlölni, mélységesen szégyellni... A ló túloldalára se esnék át, annyi eszem és önkritikám csak van.


Átengedés miatt nem aggódom túlságosan, eddigi "eredményeimet" is a szánalomnak és/vagy gúnyos rosszindulatnak köszönhetem.


Egyáltalán hogy néz ki egy védés és záróvizsga? BSc-s vagyok, sosem volt még, mondjuk 2x annyi idő alatt fogom elvégezni, mint a normális szaktársaim, ebből is látszik, hogy ég és föld köztünk a különbség.


(termeszettudományos szakra járok)


2023. jan. 8. 07:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy sikerült?
2023. jan. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11


Nem túl jól, sajnos nagyon izgultam (nagyon ritkán adok elő, ráadásul rohadt félénk vagyok és amit mondtam, most sokan is hallották). A kérdésekre úgy - ahogy tudtam válaszolni, de ugye ha izgul valaki, azt is hajlamos elfelejteni, amit tud.


4-es érdemjegyet kaptam egyébként, amit egyrészt az előadás módjával indokoltak, másrészt azzal, hogy a diákon szereplő szöveg lényegét olvastam fel. Így 4,5-öt viszek tovább a záróvizsgára.


Január 26-án zárózom. Próbálok minél jobban felkészülni rá, de most délután pihentem egyet.

2023. jan. 10. 01:39
 13/15 anonim válasza:
Halihó! Most találtam rá a kérdésedre, közben már a záróvizsgán is túl vagy. Hogy sikerült?:)
2023. jan. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
53%

Őszintén szólva, én még kételkedem benne, hogy vannak ilyen emberek, mert az elején levő zengő szenvelgéssel szemben fapofával bejelenteni, hogy négyest kaptál, az túl nagy ellentmondás.

Hanem, ha komolyan gondoltad, amiket itt leírtál magadról, akkor az a tanácsom, sürgősen keres fel egy orvost, mert súlyos lelkibeteg vagy.

2023. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a zv? Ott mi volt? Àtmentél?
jan. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!