Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt tanárok, akik otthagytáto...

Volt tanárok, akik otthagytátok a pályát, most mi a munkátok? Szeretitek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 9. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Aldi boltvezető helyettes.
2023. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én "gyorsan" elvégeztem egy teljesen más egyetemi szakot, és azzal helyezkedtem el. Szerencsére még az elején rájöttem, hogy a pedagógiai munkában semmilyen jövő nincs, ezért nem fásultam bele, mint mások. 30-40-50-es kollégákon lehet látni, hogy azért nem váltanak, mert nem érzik már megukban az erőt, hogy egy teljesen újba kezdjenek. Jönnek a gyerekek, család, nincs energiájuk, idejük stb., ezért inkább életük végéig az iskolában senyvednek. Na, ezt nem akartam, hogy velem megtörténjen. Szerencsére a tanítás ma már olyan, mint egy régi, rossz álom.
2023. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jézusom, szerintem én is így leszek vele mint te, csak nekem rémálom minden nap :(
2023. jan. 11. 11:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyar-latin-francia szakos tanár voltam.

Nemcsak a tanárok botrányos fizetése, hanem egyéb családi okok miatt is kiköltöztünk Franciaországba.

Ott először elvégeztem Lyonban egy 3 éves kiegészítő (harmadfokú) egyetemet, aztán ugyanezen a fakultáson lettem magyar-francia professzor.

Még két év tanulás egy másik egyetemen, és némi tolmácsolás és kapcsolat-szerzés után műfordtó lettem.

Magyar kiadóknak fordítok franciára és vica-versa.

Emellett állandó lektori állásom is van, de ott én választom meg, hogy mit vállalok.

2023. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"nekem rémálom minden nap :("


Ezért kell tenni ellene. Minél előbb teszed, annál jobb. Keress valami lehetőséget, ami érdekel, és akár kezdj el abban a témában egy újabb képzést.


Engem nagyon lehúztak, nem vették jó néven az iskolában a kollégák, vezetőség stb., hogy elkezdtem egy másik egyetemen tanulni, és bizonyos időszakokban nem voltam elérhető. Persze jöttek a rosszmájú megjegyzések is, hogy "minek ez", "felesleges időpocsékolás", "leterhelem magam", "sokkal rosszabb lesz egy 8 órás munkahelyen dolgozni", "az is rossz, hidd el, túlóra stb.". Ezekből látszik, hogy mennyire burokban élnek a tanárok, és fogalmuk sincs a való életről. Nincs nyári szünet az igaz, viszont a ledolgozott 8 óra után azt csinálok, amit akarok, mentálisan sokkal egészségesebb, kiegyensúlyozottabb életem van. És nem kell a filléreket számolnom hó végén, autót, házat vettem, külföldre járok nyaralni. Egy kezdő tanárnak ezek elképzelhetetlen dolgok, az elérhetetlen kategóriában vannak...

2023. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igeen, ne is mondd! Én is azt látom hogy hihetetlenül burokban élnek. Azt hiszik, hogy nincs jobb, de én már azt érzem, higy kb rosszabb nincs, ennyi pénzért... :/ Én 17 éves korom óta dolgozom, volt nagyon jó és rossz munkahelyem is, nehéz volt egyetem mellett, de lehet pont kellett az a tapasztalat ahhoz, hogy lássam, innen lépni kell. Egyébként gyakorlat után lépek.
2023. jan. 11. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed! Mindenképpen jobban fogsz járni, hidd el! Még akko is jobban jársz, ha valahová elmész melózni, mert egy idő után abban is tapasztalatod lesz és kereshetsz jobban fizető munkát. A tapasztalat, rátermettség a lényeg.


Épp ezt akartam még mondani, hogy az állami alkalmazotti létben az is a rossz, hogy ki vagy szolgáltatva az állam kényének-kedvének. Én nem fogok tüntetgetni, engedetlenkedni, sírni, könyörögni senkinek, hogy jobbak legyenek a munkakörülményeim és nem fogom annak alávetni magam, hogy tőlem függetlenül, valakik döntsék el, hogy mennyi lesz a fizetésem. Majd 2027-re eléri a diplomás átlagbér 80%-át. Aha, persze, mennyire szánalmas ez! De igazából itt nem a kormány a szánalmas, hanem az, hogy vannak emberek, akik alávetik magukat ennek az életnek.


A való életben a szabadságot kell keresni, azaz dolgozz, és ha dolgozol, azt fizessék meg. Ha nem vagy elégedett, keresel mást, és akkor jobb lesz a fizetésed. Ez a való élet, a normális, egészséges lét, amikor te döntesz a saját sorsodról, és nem kunyerálsz másoknak azért, hogy pár tízezer forinttal ugyan emeljék már megy legyenek szívesek a béred, hogy valamennyire kövesse az inflációt...

2023. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen. Én most teljesen el vagyok hűlve attól, amiket egy tanariban látok, és próbálom nem elhinni hogy tényleg azt gondolják ez jó. Szerencsére van taasztalatom, de nem zárkózom el én sem a tanulás elől, csak legyen mar normális munkám. Mindenesetre köszönöm a választ!:)
2023. jan. 11. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!