Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási módszereitek...

Milyen tanulási módszereitek vannak?

Figyelt kérdés

2023. jan. 15. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tárgytól és követelményektől függ
2023. jan. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fizikát tanulok. Tanuláskor minden megtanulandó levezetést magamnak levezetek, és akkor megmarad. Számolások tanulásánál meg addig oldok meg gyakorlópéldákat, amíg meg nem értem.
2023. jan. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kémia szakra járok. Eddig úgy tanultam, hogy kézzel írtam jegyzetet, szinesen, szövegkiemelők stb. Azt hittem ez nálam nagyon hatásos módszer. Készültem vizsgára, 1 napot, soha nem volt rá ilyen kevés időm. Ráadásul mérnöki fizika volt, alapjáraton pedig nem vagyok túl nagy barátságban a fizikával. Mindent úgy tanultam, hogy rajzoltam. A vizsga alatt meg láttam a szemem előtt a rajzaimat és csak leírtam szövegben és 4es lett :D

Mostmár így fogok tanulni, lehet sokkal hatásosabb nekem a rajzolgatás.

Képleteket úgy tanulom, hogy irkálom őket, próbálom magamtól. A számolós képletek és a molekulaképleteket is.

2023. jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gimnazista vagyok, emelten tanulom a történelmet. Sajnos az évszámokkal a mai napig gondjaim vannak, arra nincs módszerem.

A tanár óráin mindig készítek jegyzetet, pontosabban kulcsszavakat jegyzek fel. Ezek után otthon a könyvünk (illetve van 2 saját könyvem is pluszba) kijegyzetelem a legfontosabbat.

Ezt tanulgatom egy ideig, majd próbára teszem magam. Le kell írnom magamtól amennyi csak megy.

Kijelölöm azokat a részeket, amiket kihagytam az eredeti jegyzetemből, újra tanulom, majd újból írok. Addig ismételgetem, amíg nem vagyok elégedett

2023. jan. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!