Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes az idegrendszerem...

Érdemes az idegrendszerem tönkretenni csak azért, hogy jogász legyek?

Figyelt kérdés
Szóval munka mellett gondolkozok rajta. Ugyanarra az egyetemre mennék, ahol az IGI BA-t is csináltam, így lerövidülne 3 évre maga a képzés, és a 7. félévben lennének a zv-k. Ez már nehezebb, mint egy BA szak, és rendkívüli önfegyelem kell hozzá. Ennyit megér szerintetek, hogy minden szabadidőm erre menjen, és még úgy is kikészüljek ettől? Csak úgy érzem dr. nélkül nem tudnék a társadalom hasznos tagja lenni, és enélkül nem számítana semmit, hogy én is jelen vagyok e térben és ugyanezen univerzumnak vagyok részese.

2023. febr. 1. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon sokan vannak doktori cím nélkül úgy, hogy hasznos munkát végeznek.Már maga a felvetés is komolytalan. Te tudod csak eldönteni, hogy neked mi éri meg.
2023. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Akinek az önképzés és a tanulás az egyenlő az idegrendszer tönkretételével annak nem ajánlott. Minden ember különböző képességekkel születik, én komolyabb megpróbáltatás vagy szenvedés nélkül végigvittem a BSc MSc és PhD képzés matematika vonalon aminek köszönhetően most egy svájci cégnél dolgozom 100% remote 2,7 millió feletti bérért. De ha nem ment volna simán az egyetem, elfogadom hogy gyenge képességű vagyok és más szakmát választok pl: DJ.
2023. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2. Te minden nap más valaki vagy. Össze-vissza hazudozol, nem jártál te egyetemre soha, szánalmas vagy.
2023. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 így igaz. Csak mocskolódik állandóan, és leszól mindenkit.
2023. febr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiért nem érdemes tönkre tenni.
2023. febr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
A jogi diploma nem ad igazi doktorátust, csak egy foglalkozásdoktorit, ami nem ér kutyafülét sem. Doktori címet a PhD ad.
2023. febr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
75%
Nem.
2023. febr. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Apósom mondta mindig, hogy a dr azoknak fontos, akiknek nincs. Ő is dr, és én is. A többséget egyáltalán nem érdekli, maximum kórházban kérdeznek rá, hogy kolléga vagyok-e. Szóval azért a címért biztosan nem éri meg elvégezni egy olyan képzést, amivel önmagában ráadásul még túl nagy karrierre nem is számíthatsz.
2023. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A (foglalkozáshoz kötött) dr címért természetesen nem éri meg.

Ha ez az ÁLMOD, a CÉLOD, és képes vagy rá, akkor megérHETi.

2023. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdemes. Az ország amúgy is teli van jogászokkal. Keress magadnak más szakot!
2023. febr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!