Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika mennyire lenne...

Anglisztika mennyire lenne nehéz ha B2 szinten beszélek angolul és a középszintű érettségim 95% lett tavaly?

Figyelt kérdés

Idén fogok emeltezni és remélem a nyelvvizsgát is kiváltom ezzel. A magántanárom szerint B2 szinten vagyok. Ezt ha olvasom a nyelvet, vagy hallgatom érzem. A passzív tudásom magabiztos. Filmeket, tv adásokat, regényeket folyékonyan értek angolul. De beszélni sajnos döcögősen megy. Ha az aktív nyelvtudásom gyengébb, akkor nagyon nyögvenyelős lesz az anglisztika?

Írásban is ki tudom magam fejezni, mert ott meg tudom gondolni, de ez a beszéd a mumusom. Vagy tanuljak mást és csak simán, mint nyelvet tanuljak angolt? De nem tudom mi érdekelne. Csak ez érdekel és a magyar szak, de az állítólag méginkább “hasztalanabb”.


2023. febr. 7. 02:29
1 2 3
 11/26 NTBS ***** válasza:
56%
Szerintem így nehéz lesz.
2023. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy nem versenyképes, ahogyan a magyar szak sem az.

De belőlem a kettes matek érettségimmel biztos nem lesz orvos, közgazdász, sem mérnök. Ahogyan az IT, info világ is távol áll tőlem.

Még pedagógusként tudnám elképzelni magamat, főleg óvodapedagógusként, de az a mai fizetések mellett öngyilkosság.

Sajnos most már csak az iparban lehet jól elhelyezkedni, én is tudom. Nincs az országnak kapacitása a bölcsészekre. De aki így van beállítva? Az akassza fel magát?

2023. febr. 7. 17:05
 13/26 A kérdező kommentje:

Igen, én is hallottam csomó olyat, hogy sokan úgy is anglisztikára jártak, hogy nyelvehelyességet sem tudták stb és mégis valahogyan elvégezték. Olyat is tudok, aki végzett és alig beszél jobban, mint én.

Más meg azt mondja, hogy C1 tudással is nehéz.

2023. febr. 7. 17:06
 14/26 A kérdező kommentje:
Esetleg még egy “egzotikusabb” szakon, mondjuk szlavisztikán, azon belül szlovén v. horvát nyelven agyalok. Ott tudom, hogy a nulláról kezdik, csak az megint ki tudja, mennyire életképes.
2023. febr. 7. 17:07
 15/26 anonim ***** válasza:
64%
Tanulj óvónőnek, mellette szerezz felsőfokú angol tudást, meg még egy nyelvből középfokot és jelentkezz idegen nyelvű magán óvodába vagy bölcsődébe nevelőnek.
2023. febr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Szlavisztikát felejtsd el. A nyelvre nem fordítanak nagy hangsúlyt, csak irodalom és kultúra. A legtöbb Ba-t végzett ember diploma után egy értelmes mondatot nem tud összerakni.

Nekem meglett a felsőfokúm nulláról, elhelyezkedtem utána fordítóként, de szerintem nem érte meg ezért végigülni ezeket a rémesen unalmas órakat. Egyedül vagy magantanárral is meg lehet tanulni a nyelvet.

2023. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
De ahhoz, hogy fordító MA-ra menj, meg kell csinálni a BA-t, nem?
2023. febr. 8. 16:07
 18/26 A kérdező kommentje:
Vagy még, lehet, hogy elvégzem a magyar szakot, mert vannak 2 féléves továbbképzések, ahová bármilyen, vagy bármilyen bölcsész BA diploma jó és elég érdekeseket találtam köztük.
2023. febr. 8. 16:13
 19/26 A kérdező kommentje:

Még egy hetem van jelentkezni és.... Áhhh! Nem tudom.


Folyamatosan változtatom a szakokat a felvin, variálom a sorrendet, kész katasztrófa.

2023. febr. 8. 16:17
 20/26 MDaniel98 ***** válasza:
Orvos még éppen lehetnél 2-es matekkal is, persze ha a kémia vagy a biosz nem megy, akkor felejtős.
2023. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!