Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvostudományi Egyetemen...

Állatorvostudományi Egyetemen (állatorvosi szakon) engedik a műkörmöt?

Figyelt kérdés
Általános orvosin ebből hallottam, hogy szokott probléma lenni, ugye, bemosakodásnál, állatorvosin erre mennyire figyelnek? Rövidebb, szolid körmökre értem, nem tühegyes karmokra. :D

2023. febr. 22. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Na akkor nézzük.

Pl. Én majdnem adtam egy ilyen ironikus választ egy műkörmös love story kérdésnél mivel anno én állatorvos akartam lenni.


De inkább ide írom.


Szép is lett volna ha hosszú körmeim lettek volna pl. Egy vadállat vagy egzotikus állat rektális vizsgálata közben vagy mikor a kicsi yorkshire terierben egy ujjal kell csekkolni hogy nem e akadt el a születendő kölyök lehetne még sorolni. Fájdalmas lenne az állatnak. Akarsz úgy fogni anakondát hogy letöri a műkörmöd?

Én utálom a hosszú körmöt. Állattenyésztési gyakorlaton a fejő gépnél is beakadt volna vagy mikor maszitiszre tögybimbóba adhattam a fecskendőbe lévő gyógyszert és voltam olyan szerencsés hogy kezembe adták hogy csináljam én ha a lábát úgy emelte volna szintén beakadhatott volna. Nekem mindig is rövid körmöm volt én azt szeretem. Egy állatorvosira készülőnek tudni kell hogy egyrészt balesetveszélyes másrészt meg sérülést okozhat az állatnak és fájdalmat ha rektálisan vizsgálják. Na és a műtétekről meg az ici pici kölyök állatokról nem is beszélve amik kissebbek mint a körmöd pl. Papagáj fióka.


Ennek alapnak kéne lennie. Tilos a műköröm és a hosszú köröm.

2023. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
* masztitiszre
2023. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Amugy baktérium forrás is. Nem steril egy ilyen munkakörbe.
2023. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudsz ugy tapintani rovidebb műkörömmel se oké hogy az emberen a kesztyű de egy kiálló valami fájdalmat okoz az állatnak és be is akadhat. Azt már nem is firtatom méhelőesésnél miközbe göngyölítgeted vissza a kivülre került méhet hogy milyen károkat okoz ha még szerencsétlen ellen nyomja kifele miközbe te próbálod visszatenni bentre a helyére.


Nagyon nem oké ilyen szakmába. De orvosin se.

2023. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Azért írtam ki külön kérdést ennek, mert az orvosis témakörben ugyanerről írt kérdéshez a válaszok megoszlóak voltak, ott nagyjából összesítve azt írták, hogy ha nem nyúlik túl ujjbegyen, akkor elmegy, meg hogy sebészeken is láttak már, stbstb. Elég gyenge körmöm van, ezért kezdtem körmöshöz járni. Persze, mérlegelni fogom, hogy mi a fontosabb, ha elérkezek odáig egyáltalán.
2023. febr. 22. 23:25
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én fogorvos vagyok, nálunk ki volt kötve egyetemen, hogy gyakorlatokra leszünk kedvesek a műkörmöket otthon hagyni, habár a tövig visszavágott lakkozottra többnyire nem mondtak semmit (max volt olyan, aki kicsit húzta a száját, de nem történt semmi belőle). Szerintem azt a pár évet ki lehet bírni szép körmök nélkül is (mondom ezt úgy, hogy az átlagnál lényegesen ocsmányabb körmeim vannak, rossz szokás miatt sajnos rágom és tépkedem is őket, tehát nekem alapvetően egy kultúrált megjelenés miatt még fontos is, hogy valami legyen ott), aztán úgyis meglátod, hogy ezzel a végzettséggel lehet-e manikűröd vagy sem. Btw: én jelenleg 2 hetente kell járjak, 3 hétre már annyira hosszú, hogy akadályoz a munkában.
2023. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

A tövig vágott is a maga módján nagyobb mint a saját körmöd, és az bizonyos helyeken szintén akadály.


Aki ilyen pályára készül annak legyen ösztönös, hogy se műköröm, se körömlakk, mert a körömlakk is kemikália, soha nem tudod, hogy beakad a körmöd,és letörik egy darabka vagy éppen lepottyan a körömlakk, aztán az állat meg a szénával együtt megeszi,és az már belül okozhat problémát, mert egyrészt egy letört köröm nem sima felületű,másrészt meg a rajta lévő körömlakk testen belül nem egészséges. Itt ugye tudni kell a körömlakk kémiai képletét, és azt, hogy testen belül milyen kémiai reakciók vannak, és aztán ki tudod következtetni, hogy milyen mértékű károkat okoz.


Én tényleg nem értem a kérdést,mert nem egy olyan nagy lemondás, amiről írsz. Miért kell ragaszkodni ahhoz ami a munkádban semmi keresni valója ott. Inkább annak örülj, hogy egészségileg alkalmas vagy rá.


Nekem a fülem miatt kellett lemondanom erről a szakmáról, de zokszó nélkül lemondtam róla, mert első helyen tartottam az állat egészségét és a gazdi lelkivilágát. Bár én egzotikus, vadállatokra szakosodtam volna. Vagy lóra. Másrészt veszélyforrás elsősorban,másrészt fonendoszkóppal nem tudtam volna megfelelő diagnózist se adni, illetve nem biztos hogy észre vettem volna olyan jeleket, amit füllel diagnosztizálnak. Mono fül nem ugyanaz,mint a sztereo.


A nyaklánc, fülbevaló, gyűrűt, ugye nem kell írni, hogy munka közben tilos hordani.

2023. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom hova tenni ezt a becsmérlő hangnemet. Egyszerűen feltettem a kérdést, biztos, ami biztos alapon vártam hallgatók válaszát erre a kérdésre, hogy ők mit tapasztaltak magán a szakon. Az, hogy egészségügyi kockázatot jelent, nyilvánvaló volt nekem is. Hadd ne legyek már lehúzva emiatt, mert a megjelenésemről is szeretnék gondoskodni az állatok mellett. Sehol nem utaltam erre, hogy sorsdöntő lenne nekem a dolog, huszadrangúnak számít, jeleztem is kommentben, hogy hajlandó vagyok erről lemondani, miért kell ilyen bunkó módon írni? Sajnálom, hogy nem voltál alkalmas az állatorvosi pályára, de úgy érzem, hogy ez a keserű írásmód ebből fakad, hogy én nem becsülöm meg, hogy (feltételezhetően) alkalmas leszek rá.
2023. febr. 23. 12:16
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Tévedsz, nem keserű amit írtam,megkeseredett se vagyok. Veled ellentétben semmilyen rossz szót nem szóltam rólad. Csak jeleztem, hogy nem olyan probléma, amit ne lehetne megoldani, ezért írtam, hogy nem értem. A saját példámat csak azért írtam, hogy inkább örülj, hogy semmi olyan akadályozó tényeződ nincs ami a szakmára alkalmatlanná tenne. Ez sem volt megkeseredett példa.


Nem jártam az állatorvosira, ebben is tévedtél, középiskolai tapasztalatomról írtam. Csak kétszer jártam ott, egyszer versenyen voltam, egyszer meg egy zoológus hallgató bevitt megnézni. Nekem csak jó tapasztalataim voltak ott és emlékeim is. De az csak két emlék volt, de jó volt mind a kettő. :)


Írtam, hogy zokszó nélkül lemondtam róla, ergo el sem kezdtem. És nem volt becsmérlő se, amit írtam, csak jeleztem, hogy ez nem olyan nagy lemondás munkahelyen, de megóv téged egy nehéz lelki tehertől többek között, és anyagi kártól, ha emiatt hibázol. Továbbá saját magadat is óvod. Ha te ezt becsmérlőnek érzed, hogy gondoltam az egészségedre és arra, hogy megóvd magadat a hibázástól, akkor sajnálom, hogy nem érted, de én ennél jobban nem próbálom jelezni. Objektívan jeleztem, hogy nagy kockázata van a műkörömnek rád nézve is és az állatokra nézve is. Tudom írtad már, hogy tudod, de én honnan tudtam volna a kérdésedből ez nem derült ki, hogy tudod. Bármilyen a műköröm és a festett köröm nem ilyen szakmába való. Azt nem írtad oda hogy csak állatorvostan hallgatóktól vársz választ, de mivel én anno több állatról is tanultam, és több gyakorlati terepünk volt, így van azért ilyen dolgokról tapasztalatom. Ott kezdődött, hogy balesetvédelmi oktatás és ott elmondták, hogy ilyenkor miket nem viselhetünk. És mivel kevesen szoktak ilyen kérdésekre válaszolni szakmabelik,mert nyilván kevés idejük van, gondoltam válaszolok neked, hogy képben legyél.


Biztos írják itt majd az ellenkezőjét is amúgy. Oké, hogy igényesség fontos neked,ez természetes, de hidd el mikor hívnak elletéshez,mert komplikáció lépett fel és minden csupa vér és nyálka nem az a hely ahol topba kell lenned, csak megfelelő állatorvosi overallba, vagy ruhába és gumikesztyűbe. Azt már nem is részletezem, hogy bizonyos helyekről jöve előfordulhat, hogy egy hétig is pompázik az ember attól az "illattól" az x-edik fürdés hajmosás ellenére is.


Ha a körmeid gyengék, akkor gondolom körömerősítő vitaminokat is szedsz, és kivizsgáltattad már az okát.

Persze lehet genetika is amúgy. Csak azért írom, hogy értem én a problémád, de nem tudhatom, hogy utánanézettél-e, hogy miért gyengék a körmeid.


Amúgy nem írtad konkrétan, csak ezt írtad:


"Persze, mérlegelni fogom, hogy mi a fontosabb, ha elérkezek odáig egyáltalán."


Biztos eljutsz odáig!


Ha valaki ilyen pályára megy annak a munkahelyén semmi keresnivalója a műkörömnek ez nem mérlegelés tárgya. Általánosságba írtam és írom, ne vedd személyeskedésnek vagy sértőnek. Az hogy munkán kívül hordod az más, ott nyugodtan, bár valószínűleg munkán kívüli időd kevesebb lesz attól függően is, hogy mire szakosodsz. De terepen a tilos kategóriának kéne lennie és rendelőn belül is.

Csak egy hétköznapi pl. ma nekem is beakadt az ujjam a nejlonba a boltba és kiszakadt,pedig rövid körmöm van, pedig be se akadt a körmöm.

Ha pl. egy csontszilánkot kell artéria közeléből kiszedned, úgy hogy azért be is kell nyúlnod, akkor már az ujjad is kockázati tényező miközben csipesszel ügyeskedsz egy kis helyen, hogy kiszedd. Akkor gondolom nem kell magyarázni,mert írtad, hogy tudod, hogy egy ráragasztott műköröm is elég ahhoz, hogy hibázz ami végzetes is lehet,mert elvérzik az állat.


Na megyek nyugi csak ezt akartam még tisztázni. Már nem is akartam válaszolni, csak azért ezeket a mondatokat nem hagyhattam válasz nélkül.

2023. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy állatorvosira jártál..🤨

Nekem elég szőrszálhasogatásnak tűnik ez az egész. Nem, bevallom, nem jártam utána; egy átlagos, egészséges életmódot élek, járok néha vérvételre. Az én életmódomhoz jelenleg a (zselés) műköröm a legkényelmesebb, meguntam a lakkozást.

Persze, bárki válaszolhat, én konkrét tapasztalatokat vártam volna elsősorban. Írhattam volna állatorvosis csoportokba is, csak ott, ugye, nem véd az anonimitás. Azért majd kiemelem a kérdést, hátha idetéved szakmabeli.

2023. febr. 23. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!