Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvostudományi Egyetemen...

Állatorvostudományi Egyetemen (állatorvosi szakon) engedik a műkörmöt?

Figyelt kérdés
Általános orvosin ebből hallottam, hogy szokott probléma lenni, ugye, bemosakodásnál, állatorvosin erre mennyire figyelnek? Rövidebb, szolid körmökre értem, nem tühegyes karmokra. :D

2023. febr. 22. 21:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
20%

Gyakorló állatorovos vagyok

Ez a szakma nem Barbi babáknak való

Ipso fakto vagy rövid köröm vagy keress más szakmát

2023. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11%

Döntsd el, hogy divatozni akarsz vagy hivatást választani és amellett elköteleződni. Ez sajnos jár lemondásokkal.

De míg én olyan áldozatokra gondolok, minthogy kevesebb idő jut a családra vagy a hobbidra, addig te olyan dolgok miatt keseregsz mint hogy nem lehet műkörmöd. :) Meg hogy ettől vagy dekoratív. Eléggé felszínes a gondolkodásod, szerinted ez nem szomorú?

Igen, ez egy nyers válasz tőlem, de nem fogom cukormázzal díszíteni, látva hogy eddig minden válaszra flegmán reagáltál, aki kicsit is értelmet akart szorítani beléd. A 9-es is tök normális választ írt, építő jellegű kritikát, sőt még biztatott is, erre te még utána is tolod ezt a dackorszakos kisgyerek stílust. Nőj fel kislány fejben is, jó? :)

2023. febr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
92%
Azért ezek a válaszok kicsit túloznak 😅 Nyilván ne legyen 5 centis karmod, de egyáltalán nem igaz hogy állatorvosként csak tövig vágott festetlen körmöd lehet, sok embernek van szolid de színes körme az egyeteme, de végzett állatorvosként sem elfogadhatlan dolog ez. (Hallgató vagyok az állatorvosin, talán azért belelátok a dologba:D)
2023. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Egyszerűen megkérdeztem, hogy ÁTE-n mik a tapasztalatok, kifejtettem azt is, hogy nem sorsdöntő a dolog. És ha ettől érzem dekoratívnak magam, az miért probléma? :D Én nem láttam benne az építő kritikát, ne haragudj, egyébként sem volt szükségem ekkora mértékű fejmosásra egy köröm miatt, szerintem. Kikérem magamnak, hogy ne lennék értelmes és hogy kislány vagyok.

Köszi, utolsó, ez azért megnyugtat. :)

2023. febr. 24. 10:20
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A fogorvos válaszoló vagyok

Én is úgy éreztem, hogy egyik másik válasz itt túlzó volt és alaptalanul lekezelő. Nem attól lesz valaki barbie baba, mert meg vannak csinálva a körmei, szó sem volt olyanról, hogy itt bárki emiatt pánikolna, vagy gondot okozna neki átmenetileg vagy véglegesen a lakkozott köröm elhagyása. Cuki ez a “tudni kell a körömlakk kémiai képletét meg mit okoz a szervezetben” kezdetű, de tán csak gumikesztyűben nyúl bele annak a jószágnak a valagába, lakkozott köröm darabbal előbb találkozik otthon az állat a gazdi után, meg még mi egyébbel. A hosszú köröm akadályozó tényező lehet a munkában, ezt talán még az állatorvosoknál is jobban tudom, mivel nap mint nap mikrosebészeti beavatkozásokat végzek sokszor milliméternyi területeken, de ennél ez nem több. Btw: nekem például kifejezetten azért van erősített gél lakk a körmeimen, mert anélkül törik, recés, nagyobb probléma, ha az átlyukasztja a kesztyűt, vagy megkarmolok vele valakit, mint az, ha egy kezelt, lekerekített és problémát nem okozó körme van az embernek, éppen pont preventív céllal.

2023. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!