Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is csalt az...

Szerintetek is csalt az érettségin? Hogy lehet csalni az érettségin?

Figyelt kérdés

Most volt az 5 éves osztálytalálkozónk, és az egyik srác azóta lediplomázott, és egy tök jó pozícióban dolgozik.


Na ez a srác szerintem 5 éve csalt az érettségin, és azért jutott be csak az egyetemre.


Világéletében rossz tanuló volt, a 9-10. osztályban csak kettese volt, azt mondta, hogy minek törje magát össze, úgy is az érettségi számít csak.


Majd 11.-ben csinált 2 emelt szintű előrehozott érettségit 90+ százalékra, úgy, hogy minden másból kettes volt! Szerintem már ez gyanús, majd az érettségin is neki lett a legjobb az érettségije az iskolából, és így bejutott az egyetemre is.


Nem gyanús, hogy valaki mindig minden évben, félévben 2-es volt végig, érettségin meg full 5-ös?


Azt állítja, hogy azért, mert tudatosan rápihent az érettségire, így kipihent és koncentrált tudott lenni akkor amikor lényeges, és nem volt agyilag fáradt mire eljutottak érettségire.


2023. márc. 2. 19:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nem kizárt, hogy jó képességű volt, csak lusta, így csak arra gyúrt rá, ami tényleg számított.
2023. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet tanárral készült a suli mellett és direkt a duplázásra ment.

Csak akkor fura, hogy miért volt kettes.

Meg ugye kell osztályozó is az előrehozotthoz.

Milyen tárgyakból csinálta, áruld már el.

Informatika? Nyelv?

2023. márc. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Informatika, meg angol, csinált osztályzókat is, azokat is ötösre.
2023. márc. 2. 19:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, az is elképzelhető, hogy direkt arra ment, hogy arra a két érettségire nagyon sokat készült (csak ezt nem reklámozta) és mivel tudta, hogy ennyi elég, az összes többivel nem foglalkozott és nem is próbált jobb jegyeket szerezni. Mivel elvégezte az egyetemet és van egy jó állása, biztos, hogy nem hülye és nem azért volt rossz tanuló. Talán csak lusta volt vagy nagyon motiválatlan, esetleg utálta a középiskolát és direkt nem is próbált jobb lenni, ezzel lázadt.
2023. márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

én négy éven át nagyban le se szrtam az iskolát, csak azt vártam hogy betöltsem a 18at és húzhassak onnan, a fene akart eleve érettségit, szakmát akartam csak apám nem engedte, így lett a mesterterv hogy leérettségizek, felvesznek másik városba egyetemre, aztán amikor egy pillanatra kikerül a látóteréből lelépek a francba élni az életemet... tehát négy éven át 2-3 bizonyítványom volt, aztán érettségire kicsit átolvastam a tankönyveket, lett pontszámom, egyetem, el apámtól, egyetemről ki, szakmába be, mára a helyemen vagyok.

nem nagy cucc amúgy ez az érettségi, csak felfújják, mármint érted, magyar: olvass el egy szöveget és írj egy fogalmazást magyarul, töri: akkor még atlasszal, nyisd ki a tárgymutatót és keresd ki a kérdésekre a választ, matek: nyisd ki a függvénytáblát és írd ki a válaszokat, ezt mindenki meg tudja csinálni aki ismeri a számokat mondjuk 100ig és tud olvasni és írni...

te meg nőj már fel, és ne egy sok évvel ezelőtti dolgozat eredményére irigykedj már, kicsit ciki...

2023. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem hiszem, hogy csalt. Egyébként hogy lehet emelt angolon csalni? Szóbelin? Meg akkor egyetemen is végig csalnia kellett volna, hogy átmenjen mindenből. Munkahelyen is gondolom csal, mert attól nem lesz valakinek jó állása, hogy 5-ösre érettségizik. Gondolom irogykedsz, mert ő ésszel elért valamit, te meg hiába magolsz be mindent, nem jutsz előre.
2023. márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Magyarul ami érdekelte az ment is neki. A nyelvekhez nyelvérzék, az informatikához pedig érdeklődés, logika kell. Az iskolákban a tantárgyak amúgy is elavultak, a tanításról ne is beszéljünk. Az életben nem számít hogy iskolában mennyire tudtál magolni, kb semmi tudást nem ad. Rólam is mindig azt mondták a tanárok, hogy nincs szorgalmam, pedig okos lennék. Egyszerűen nem érdekelt, feleslegesnek éreztem a tanulást, inkább azzal foglalkoztam, ami éppen érdekelt.

Érettségire felkészültem, 2 nyelvből érettségiztem és matekot kivéve minden jeles lett. Nekem most is az számít az életben, hogy jól érezzem magam és boldog legyek. Szerencsére ez a kettő megvan, az meg nem érdekel, hogy mit melózok és mennyi a fizum, hány kocsim van/ éppen nincs... Élnek a szüleim, testvéreim, vannak barátaim, párommal boldog a kapcsolatunk, szeretem a melómat. Ennél többet nem is kívánhatnék.

2023. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Igazából nagyon jól csinálta. Kit érdekel már, h csalt-e vagy sem. A lényeg, hogy diplomája lett és a jó pozi megvan. Diplomával a zsebében kinyílnak elotte a jól fizető állások. (Amúgy sztem nem csalt, hanem valami érettségi felkeszitore befizették és ott gyorsítva megtanulta az anyagot)
2023. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

A középiskola első három évének alapból semmi értelme nincs. Az akkor leadott anyagokra egyik diák se emlékszik mire eljön az érettségi, úgyis mindent meg kell tanulni újra. A teljes érettségi anyagát pedig 2 hónap alatt simán meg lehet tanulni, semmit se számít, hogy hányas dolgozatokat írt korábban. Szerintem baromi jól csinálta, hogy nem tanulta szét az agyát középiskolában, csak azért mert manapság mindenkitől elvárják, hogy kitűnő legyen. Akkor kell teljesíteni, amikor tétje van a dolognak, egyébként élvezze az életet.

Amúgy az informatika és az angol pont olyan tárgyak, ahol nem is igazán lehet puskázni. Ha töriről lenne szó, akkor az még kivitelezhetőbb lenne, de szerintem csak szimplán jó esze van és nagyon jól átlátta a rendszert.

2023. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

3.

Köszi! Biztos voltam benne.

2023. márc. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!