Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is csalt az...

Szerintetek is csalt az érettségin? Hogy lehet csalni az érettségin?

Figyelt kérdés

Most volt az 5 éves osztálytalálkozónk, és az egyik srác azóta lediplomázott, és egy tök jó pozícióban dolgozik.


Na ez a srác szerintem 5 éve csalt az érettségin, és azért jutott be csak az egyetemre.


Világéletében rossz tanuló volt, a 9-10. osztályban csak kettese volt, azt mondta, hogy minek törje magát össze, úgy is az érettségi számít csak.


Majd 11.-ben csinált 2 emelt szintű előrehozott érettségit 90+ százalékra, úgy, hogy minden másból kettes volt! Szerintem már ez gyanús, majd az érettségin is neki lett a legjobb az érettségije az iskolából, és így bejutott az egyetemre is.


Nem gyanús, hogy valaki mindig minden évben, félévben 2-es volt végig, érettségin meg full 5-ös?


Azt állítja, hogy azért, mert tudatosan rápihent az érettségire, így kipihent és koncentrált tudott lenni akkor amikor lényeges, és nem volt agyilag fáradt mire eljutottak érettségire.


2023. márc. 2. 19:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
84%

Középiskolában humán tárgyakból végig kettes-hármas voltam, töriből majdnem megbuktam utolsó évben. Majd jött az érettségi, és 90%-os írásbelit hoztam össze töriből, a szóbelivel együtt lett 85% körül.

A töritanárunk a banketten meg is kérdezte, hogy ezt mégis hogy tudtam megcsinálni, mikor ő azt hitte, hogy úgy kell átrúgdosnia majd engem az érettségin. A válasz nagyon egyszerű volt: az ő évközi dolgozatai semmi másra nem mentek rá, mint a bemagolandó anyagra, évszámok, nevek, stb., magolni pedig mindig is lusta voltam, nem érdekelt. Ehhez képest az érettségin ott volt megadva másfél oldalnyi forrás, ott volt az atlasz, lényegében csak szövegértés volt az egész feladat.

Mindeközben az egyik csaj, aki suta volt, mint a rettenet, de magolni tudott, írt egy 50%-os érettségit, mert ott nem a benyalt dolgokra voltak kíváncsiak.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy önmagában az, hogy valaki látványosan jobban teljesít az érettségin, nem feltétlenül jelenti azt, hogy "csalt".

2023. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!