Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi alapján választottátok ki...

Mi alapján választottátok ki az ötödik érettségi tantárgyatokat? Mit válasszak, ha úgy érzem, hogy a kötelező tárgyakon kívül nem megy semmi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tizedikes lány vagyok, fakultáció választás előtt állok. Egyszerűen fogalmam sincs, hogy mi legyen az ötödik tantárgyam. Nagyon erős humános vagyok, emelt történelem és irodalom érettségiben gondolkozom. De az ötödik tantárgyam választása felér egy halállal számomra. Rengeteget agyaltam már rajta.

A négy reál tárgy szóba sem jöhet, ahogy az informatika sem… fizikumom nem olyan, hogy tesiből letudjam tenni az érettségit. Nem tudom, hogy mit tegyek…

Valaki aki esetleg hasonlókkal szenvedett, tudna tanácsot adni?


2023. márc. 7. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Etikát vagy hittant szoktak sokan ötödiknek választani, esetleg média. Ha rajzból vagy énekből jó vagy, akkor azt is választhatod.
2023. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Vagy mehetsz második nyelvből is.
2023. márc. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dionysos válasza:
100%
Nem tudom, van-e még lehetőség, de ének-zenéből esetleg? Vagy rajzból? Ezekhez is kell tehetség, de ha a tanárod elég lelkes, simán felkészít.
2023. márc. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvekkel hogy állsz? Második nyelvből is mehetsz.

Választhatsz rajzot, éneket, etikát/hittant is. Ez utóbbi népszerű (ha összeadogatjuk a különböző vallások, egyházak hittanát).

2023. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is humános vagyok, és az 5.tantárgyam a 2.idegennyelv. Milyen vagy nyelvekből, mennyire szereted? Szerintem az jó választás lehet.
2023. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Középszintű föci azért nem egy húzós érettségi. Sokan azt választják, mert baromi könnyű. Topográfiára kell egyedül készülni, egyébként az atlaszból kimásolható a 2. rész.
2023. ápr. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!