Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abbahagyjam az egyetemet?

Abbahagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a nagy harci helyzet,hogy most lesz az első évem vége anglisztikán kommédia minorral viszont egyáltalán nem szeretem.

Az anglisztika első félévében nagyon megszerettem a kultúrát,viszont ahogy egyre jobban megyünk bele az anyagba,úgy kezdem utálni az egèszet. Nemmellesleg baromira nem jó hogy reggel 8 tól este 8 ig bentvagyok az egyetemen,plusz suli után még álljak neki házikat írni. Alig eszem valamit, a hajam kezzd kihullani és boldogtalan vagyok.

Mi tévő legyek?



2023. márc. 21. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

1 évet tisztességesen végig jártad, úgyhogy nem alaptalanul formálsz véleményt a szakról.


Ha boldogtalan vagy akkor váltani kell. Ennyi idő alatt el lehet dönteni.

2023. márc. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

6 évet jártam egyetemre, de én olyan anglisztikást nem láttam, aki napi 12 órát volt bent az egyetemen.

Az egyetem pedig nehéz, tudomásul kell venni. Ha nem erre számítottál, hagyd ott.

2023. márc. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a legjobban te magad tudod, kb le is írtad a megoldást :) nem szereted, nem látod értelmet, időd van meg váltani, én keresnek mást :)


Én pl három éves szakon voltam, a második év végén volt ilyen érzésem és kb már a híd alatt is laktam volna inkább . ( dolgoztam mellette, az tény ) . De a családom azt mondta, most már mindjárt vége, birjam ki, ennyit szenvedtem eddig, most már fejezzem be. A párom ezzel szemben egy évet volt, egy év után döntött és ki iratkozott. Egyébként jobban keres, mint én :DD kész vicc manapság ez a kérdés. Szóval a gazdaság bárhogy tud alakulni, inkább tedd azt, amit szeretsz és érdekel. Én most hiába vagyok diplomás, utalom a munkám és egy okj-n gondolkodom :)))


Semmit se eroltess. Nyilván szempont a megélhetés, de ezt figyelembe véve válassz olyat ami tényleg érdekel és vállalható a vele járó tanfolyam/képzés .

A helyedben passzív félévet tennék, addig pedig keresnek egy másik lehetőséget . Ennyi idő talán elég rá. Ezt én is megtettem zv késleltetés miatt, fel évet dolgoztam egy plázában eladóként, nem fizet sokat de meg lehet élni, kozben van időd gondolkodni :)

2023. márc. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy mit tanulnál szívesebben helyette, akkor válts arra. Ha nem, akkor passziváltass (így megmarad a hallgatói jogviszonyod és akár dönthetsz úgy is, hogy 1-2 félév után visszamész az anglisztikára). Addig menj el dolgozni/csinálj meg valamilyen tanfolyamot és közben tudsz gondolkozni, hogy mi legyen a következő lépés.

Az egészséged a legfontosabb! Egy papír se ér annyit, hogy egy ronccsá válj miatta.

2023. márc. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk ez a reggeltől estig előadások nekem is érdekes. Volt anglisztika szakos ismerősöm, kb szerda után már nem is volt órája, haza is jött, utolsó évbe meg kolis se volt, mert csak mét nap kellett neki bemenni vagy két előadásra.
2023. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mivel két szakon vagyok ezèrt duplaannyi órám van. 9 tantárgyból kellene vizsgáznom….
2023. márc. 22. 14:03
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

#6 Az mondjuk nem sok, nekem 14ből kell ha a gyakorlatot nem számolom külön aztán egy szakot végzek.


Igaz én már másodéves vagyok, meg ha te nem szereted amit tanulsz akkor 9 is krva sok.

2023. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Azonnal váltsál. Én anno elvégeztem a tanárit (föci-töri), de már első évben is utáltam. Viszont a családi hagyomány az volt, hogy amit elkezdünk, azt végig kell csinálni. Így is lett, csakhogy teljesen bele is betegedtem, 3 évembe telt kigyógyulni a csupa kedves betegségből, mint a depresszió, pánikbetegség. Mivel lettem előrébb? Semmivel, elpazaroltam 9 évet. Azóta persze boldog vagyok, a szüleim is máshogy állnak azóta a dolgokhoz, nem haragszom rájuk, felnőtt ember volt annak idején is.
2023. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs célod a szakkal, hagyd a fenébe. Ha alapvetően viszont tetszik, csak van 1-2 szivatós tárgy, néha hullámvölgyek, akkor folytasd. Nem kell azért annyira görcsösen komolyan venni, annyit tényleg nem ér.
2023. márc. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%
El se kezdted volna ezt a sz*rt, a legjobb dolog az egészben hogy ilyen hamar megjött az eszed! Már keresd is a következőt. Anglisztikát végzett vagyok, nem csak ezt utálom, de miatta magamat is. Első félévben akartam otthagyni (2017). Anyám hallani se akart róla. Az eredmény az lett, hogy 5 év alatt végeztem a BA-val, nyakamba kaptam az oklevelet időben nem szerzett sok éves szankciót, és egy éve munkanélküli vagyok. Nem munkát keresek, hanem kötelet.
2023. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!