Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abbahagyjam az egyetemet?

Abbahagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés
Már egy ideje bennem van, hogy nem tetszik amit tanulok, és tudom, hogy sok ember meg éppen azért tenne meg mindent, hogy tanulhasson, de nekem nyűg az egész. Az órákat habár látogatom, de Zh-immal elmaradok, a vizsgákra nem készülök, pedig van időm rá bőven, de egyszerűen nem érdekel az egész anyag így képtelen vagyok megtanulni. Emiatt persze mindig frusztrálva érzem magam, meg bűntudatom van szüleim felé, de egész egyszerűen nem megy...
2012. jan. 3. 12:50
 1/7 anonim válasza:
100%
Pontosan ugyan ez van velem is. Belebetegszek. Nem megy, nem sikerülnek a vizsgáim, küzdök a bentmaradásért... :(
2012. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
67%

Hagyd ott! Szerintem csak azok járjanak egyetemre, akik élvezik. Manapság úgyse ez a kulcs a sikeres élethez, tele van a világ diplomás munkanélküliekkel, hameg csak végigszenvedsz egy alapszakot és nem tanulsz aztán semmit, akkor meg pláne jobban jártál volna valami szakmával, vagy 3 év munkatapasztalattal bármilyen munkahelyen.


Annak lenne inkább értelme, hogy kimész valamilyen országba pl. Ausztriába olyan munkára, amit érettségivel is végezhetsz, ott gyűjtögetsz pénzt, közben minden évben megpályázod a zöldkártya lottót, és ha megnyered akkor húzol ki az USÁ-ba, ahol a legszarabb munkával is remek életed lehet, mert jóformán nem kell adózni.

2012. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Nehéz kérdés.

Az alap kérdés az, hogy most te vagy lusta, és képes lennél rá, csak nem vagy hajlandó, vagy tényleg nem vagy képes a dologra.

Ha nem vagy rá képes, akkor felesleges erőltetni, jelentkezz arra, ami a képességeidhez és az érdeklődési körödhöz passzol, de ha csak simán lusta vagy, akkor inkább nézz magadba, mert tudás nélkül sehová sem fogsz kelleni. Nem rosszból mondom, ismerek 40 éves startkártyást, és olyan 31 éves embert is,akinek van egy érettségije, és soha nem volt munkája.


Magadnak okozol kárt, ha nem tanulsz.

2012. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hagyjad
2012. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Válts szakot,ha a mostanit nem szereted. Ha tanulni sem szereted a mostanit, hogyan fogsz majd azon a területen dolgozni ?! Nyilván utálattal.


Most még válthatsz, akár úgy, hogy egy évet gondolkodsz és közben dolgozol.


Én a szülő szemszögéből mondom, a fiam 3 évet elvégzett a jogon, de nagyon utálta. Nem örültem, amikor váltott, de most boldog és örömmel tanul. Jól tette !

2012. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat és a tanácsaitokat!!
2012. jan. 3. 16:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Én írtam ki ezt a kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

Nekem is nagyon nehéz most, én is szinte beteg vagyok miatta...

2012. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!