Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik ér többet? Jogász vagy...

Melyik ér többet? Jogász vagy gazdasági szak?

Figyelt kérdés

Ha közig szervező után tantárgyak beszámításával 3,5-4 év alatt elvégeznék egy jogász szakot, vagy egy gazdálkodás és menedzsment alapszakot a hozzám közelebbi egyetemen.

Igazából a jog annyiból jó, hogy vonz a két betű, meg, hogy így nem kellene 5 évet kijárni, mert sok tárgyat elfogadnak, viszont így is rengeteg szabadidő rámenne, meg nagyon sokat kellene tanulni hozzá, és nem biztos, hogy jobban érvényesülnék vele, mint egy gazdasági szakkal.


Gazdálkodás menedzsment meg szintén érdekel, mert mindig is érdekeltek a pénzügyek, van is egy gazdasági okj-m, így meg államháztartási ismereteket, pénzügyi jogot, gazdadági ismereteket eleve tanultam, viszont matekból hármasra érettségiztem, mindig is ez tartott vissza. Értem viszont a statisztikát, meg számviteli tárgyakat, ez a része mindig ment, viszont integrálás, deriválás necces, habár elvileg ahová mennék, azt mondják, nem szivatnak vele nagyon, és ha előadásokon elsajátítom, meg gyakorlom, ezt a két félévnyi matekot megcsinálnám.


Szerintetek melyik a piacképesebb? Nagyjából így időtartamban is ugyanannyi elméletileg.



2023. márc. 25. 09:09
A kérdező szavazást indított:
Jogász
Gazdálkodás és menedzsment
18 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Integrálás meg deriválás csak az első félévben van, utána elfelejtheted. Én jogásznak csak akkor mennék, ha tudom hogy hol fogok vele dolgozni. Magán ügyvédi irodákhoz nagyon nagyon nehéz bekerülni, az állami szervek sz.rok (a ranglétrán csak kihalásos alapon juthatsz előbbre), maradnak a nemzetközi jogász cégek. Vagy pedig, ami sokkal jobb, elvégzel egy gm vagy pénzügy számvitel alapszakot, és utána szerzel mellé jogi diplomát, ezzel pedig máris specializálódtál gazdasági jogi szakemberré, akik bármelyik multi cégnél hülyére keresik magukat
2023. márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
#1. Hasonlóan látom én is, a jogász+psz elég jó kombó. Ha választani kell, én egyébként inkább a jogot javaslom, azzal nagyobb esély van saját karriert alakítani (nem munkavállalóként). A pénz az lehet, hogy sosem lesz igazán jó, de ha el lehet felejteni a lóf@sz állásinterjúk, meg a visszataszító multis agymosás világát, az egyre értékesebb lesz a szememben, minél többet tapasztalok ezekből. :D
2023. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem fogod 3,5-4 év alatt elvégezni. Ez csapda. 5-6 év inkább, főleg munka mellett.
2023. márc. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
0%
Mindkettővel dugig van a piac.
2023. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!