Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy szakdolgozat...

Hogy néz ki egy szakdolgozat védés?

Figyelt kérdés

2023. márc. 30. 22:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk előadást kellett készíteni (ppt), előadni max 10 percben, utána előre megadott kérdésekből tehettek fel 2t a bizottság tagjai (a bírálók írják a kérdéseket, 1-2 héttel előre megkapod). Ez MATE agrár kar
2023. márc. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

KRE anglisztika.

2 héttel a zv előtt 3 kérdést küld az opponens. Megválaszoltam otthon, betanultam, mert lapot nem lehet bevinni.

Szakdolgozatot 5 percben bemutatni (nekünk nem kellett ppt). Opponens felteszi a 3 kérdést a bizottság előtt (3 tag).

Egyből megmondják, hogy hányast ér a felelet.

2023. márc. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És, ha valaki más írja meg helyetted a szakdolgozatot, akkor lebukhatsz a védésnél?

Úgy értem, előtte átolvasom a szakdolgozatot, meg megcsinálom a prezentációt,de akkor csak megadott kérdéseket tehetnek fel?

2023. márc. 30. 23:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Előre megadott kérdés csak a konzulenstől és az opponenstől lesz, a bizottság tagjai közül (lesznek néhányan) bárki bármit belekérdezhet. ELTE -TTK


Nem tudom, buktatnak-e ilyenkor, de remélem, nem ez a célod. Egyébként diplomát utólag is érvénytelenítenek, ha ilyesmi kiderül.

2023. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hogy tudják bebizonyítani, hogy nem én írtam, hanem valaki más írta meg helyettem?
2023. márc. 30. 23:25
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon egyszerűen. Én még a hallgatók által - első szemeszterben - beadott programozás projektjeik kapcsán is tartok egy code review - t, ahol belekérdezek, hogy ezt és ezt miért úgy csinálta, magyarázza el, hogy mit csinál az adott függvény és hogyan, stb... pillanatok alatt ki szokott derülni, ha mással íratta meg. Ilyenkor bukta van.


Note: sajnos volt már rá precedens, hogy valakit a szakdolgozat védésen kellett visszatapsolnunk, illetve, olyan is megesett már, hogy a bírálatok során kiderült a plágium, így még a védésig sem jutott el. Megjegyzem, azért a témavezetőt is elővehetik ilyenkor, elvégre ő az első, aki a végig konzultál a hallgatóval, majd, a szakdolgozat alapján - megadja neki az aláírást.


Mindenesetre, elszomorító látni, hogy ilyen attitűddel él valaki, mint te. Tulajdonképpen, azt sem értem, mit keresel ott ezzel a hozzáállással. Emlékszem, mennyire érdekes volt végig a diplomamunkámon (később a doktorimon) dolgoznom, mennyit fejlődtem közben egy csomó területen, de, ha nem, hát nem.....

2023. márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Ha részletbe kérdeznek bele, például miért xy-tól hivatkoztál, mire gondoltál itt-ott (tőlem kérdeztek ilyet), egyértelművé válhat hogy nem értesz a saját témádhoz. Alapvetően kétlem hogy buktatnának védésen és azt sem hiszem hogy lebuknak a csalók, egyszerűen csak szánalmas az ilyen.
2023. márc. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

@7

6. válaszoló vagyok (08:18)

Most írom, hogy mi buktattunk már meg hallgatót. Sajnos, nem nagyon tehettünk mást.

Egyébként egyetértek, valóban szánalmas az ilyen.

2023. márc. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
A lepontozótól azért megkérdezném, hogy pontosan mivel indokolja a lepontozást.
2023. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy mi ebben a szánalmas.

Mennek a vizsgák, abban jó vagyok, ha valamit meg kell tanulni, és aztán azt visszaadni, de a kutatás nem megy.

Ettől még szerintem lediplomázhatok,és utána dolgozhatok.

Nem mindenki foglalkozik később sem kutatással.

2023. márc. 31. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!