Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy szakdolgozat...

Hogy néz ki egy szakdolgozat védés?

Figyelt kérdés

2023. márc. 30. 22:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%

Súlyos tévedés.


Mondjuk egy mérnökinformatikus szakdolgozata szólhat például (és szól is sok esetben) egy alkalmazás fejlesztéséről, azaz arról, amit majd akkor fog csinálni, amikor dolgozik, így nagyon is fontos jelzést ad arról, milyen munkaerő lesz majd (hogy a szakdolgozat általi szakmai fejlődésről ne is beszéljünk.)


Sőt, mérnökök esetében általában is kapcsolódik a későbbi munkájukhoz. De, még, ha kutatásról is szól, akkor is egész szép kis skill set összejön közben, ami által sokkal alkalmasabb lesz a későbbi munkájára, mint korábban. Ha ezt nem érted, meg egyáltalán, még csak kínosnak, szégyenletesnek sem érzed azt, amit csinál(ni készülsz (már, ha jól következtetek)), akkor semmi értelme magyarázni neked, mert úgysem értenéd és kb fölösleges volt egyetemre is járnod.

2023. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Amikor apám járt egyetemre még nem is volt szakdolgozat, és mégis orvos lett.

A munkája során nem végez kutatást, klinikummal foglalkozik már 40 éve.

Operál, szakrendelést csinál, stb.

Van olyan kollégája, aki publikál tudományos cikkeket, stb., meg van aki kutatóorvos lett, de a többség gyakorlati dolgokkal foglalkozik.

Én a szakdolgozat mint olyat kérdőjelezem meg, hogy minek.

Nagyon sok ember a diploma elvégzése után egy adott szakterületen fog dolgozni, protokoll szerint.

Aki szeretne tudományos cikkeket írni, kutatni, az menjen doktori iskolába, PhD képzésre, de egy alap diplomához ne követeljenek meg mindenkitől tudományos munkát.

2023. márc. 31. 12:06
 13/16 anonim ***** válasza:
97%

"Én a szakdolgozat mint olyat kérdőjelezem meg, hogy minek."


Leírtam...ahogy azt is, hogy nem fogod megérteni...s lőn...

2023. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
97%
Eddig a nyelvvizsga eltörléséért voltak oda, most már szakdolgozat se kelljen. Éljen! Az a szégyen, hogy ilyenek a végén diplomát kapnak és egyenlők lesznek azOKKAL, akik becsülettel végigcsinálnak mindent, még ha nem is jelesre.
2023. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan szaktársam, aki masszív segítséget kapott külső forrásból, pl. statisztika részhez, eredmények értékelése részhez, diagram szerkesztéshez, konklúzióhoz (azt nem merném kijelenteni, hogy egy betűt se írt), de betanulta, átbeszélte azzal, aki segített neki és teljesen jól megvédte.

Persze attól is függ szerintem, hogy milyen a bizottság.

2023. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
SZTE mernöki karon is bármit kérdezhetnek, nem csak a megadott kérdéseket, és volt ott is már plágium és bukás is.
2023. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!