Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 22 évesen még érdemes elkezden...

22 évesen még érdemes elkezdenem egy alapszakot? Nem vagyok lemaradva? Vagy kezdjek valami másba?

Figyelt kérdés
A kortársaim mind tavaly, vagy most a keresztfélévben diplomáztak. Olyan kisebbségi érzetem van emiatt. Én csak most értem olyan helyzetbe, hogy elkezdhessem a tanulmányaimat, de nagyon rossz érzés arra gondolni, hogy ők mennyivel előttem járnak. (Barátnők, régi gimis osztálytársak)
2023. ápr. 29. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
kiterdekel, en most megyek egyetemre (29)
2023. ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, semmiről nem vagy lemaradva, előtted az egész élet.
2023. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Idén végzek. 49 éves vagyok.
2023. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha menetrend szerint befejezed, 25-26 évesen végzel vele. Van, aki 18-19 évesen kezdi és mégis 25-26 évesen végez vele, van, aki 22 évesen végez az elsővel és belekezd egy másodikba.


Nem vagy elkésve semmivel.

2023. ápr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen kezdtem és most fogok végezni 26 évesen a BA-val. Egy évet passzívon voltam, egy évet meg csúsztam.

Szeptemberben kezdem a mesterképzést.

Különben volt 27 és 35 éves szaktársam is, nappalira jártam. És a mestert is nappalin fogom.

Tanulni sosem késő! És senki nem foglalkozik ki hány éves.

Sok sikert :)

2023. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Dehogy!

Némi kalandozás után 20 évesen kezdtem el az egyetemet, jelenleg 21 évesen fejeztem be az első évemet.

Édesapám anno majd 40 volt, mikor elkezdte. Egy ismerősöm is pont most kapott bátorságot ahhoz, hogy 30+ évesen nekilásson. Ő is tartott a kései kezdéstől, de megnyugtattam, hogy az egyetemben az a szép, hogy nem korhoz van kötve. Plusz nekem is idén kellett volna szakdolgozatot leadnom, mégis gólya vagyok, és egyáltalán nem érzem ezt kellemetlennek.

2023. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!