Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az atlétika mennyire jó...

Az atlétika mennyire jó sport? 1-től 10-es skálán? Mert engem érdekelne de így nem merek még belevágni hogy nem tudok róla.

Figyelt kérdés

Lehet vele fogyni?

Még ez is érdekelne.

Vagy jobb lesz tőle az álloképeségem?



2022. jún. 1. 18:39
A kérdező szavazást indított:
Igen nagyon jó
Egyáltalán nem jó
Fogalmam sincs
Nem próbáltam is szintén nincs fogalmam
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik része. Szerintem mindegyik nagyon jó, de mondjuk a dobószámokkal nem fogsz lefogyni, a hosszútávfutással annál inkább. Állóképességed sem lesz mindegyiktől, de az tuti hogy sportosabb és egészségesebb leszel.
2022. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogyni a kalóriadeficittől lehet. Ha nem vagy kalóriadeficitben atlétika mellett sem, akkor nem fogsz fogyni, tehát ezt a részét ne keverjük ide.

És hogy jobb állóképességed lesz-e tőle? Naná! Az atlétika egy olimpiai sportág. A legjobbak között van. Ha van lehetőséged és időd atletizálni, akkor hajrá!

2022. jún. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 B2man ***** válasza:
100%
Az atlétika elég tág fogalom! A futószámok 60 métertől a maratonig terjednek! Ha nem akarsz komoly versenyeken indulni, próbálj ki több szakágat is! Ártani nem árt...
2022. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
mégegyszer megkérdezi valaki hogy lehet-e egy adott sporttól fogyni én kiugrok az anabolikus ablakon
2022. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Fogyni lehet vele természetesen, de nagyrészt csak folytonos edzés mellett. Gondolok itt arra hogy nem hetente egyszer kell elmenni edzeni, hanem minél többször. Az állóképességed függeni fog attól, hogy milyen irányba helyezkedsz el, mint már előttem is mondták, rengeteg irány van. Például rövidtáv futás, távolugrás, diszkosvetés, hosszútáv futás, magasugrás, gátfutás és még rengeteg más minden. Én atlétikázom, rövidtávon vagyok belőle a legjobb, olyannyira, hogy ebből országos csúcstartó vagyok ( ezzel egyáltalán nem fényezni akarom magamat, csak hogy legyen mihez viszonyítani) , viszont hosszútávon a képességem egyenlő a nullával, nem jó az állóképességem, de nem is ebbe az irányba szakosodtam. Ezért függ ettől, hogy milyen lesz az állóképességed, ha például dobónak mész, akkor ne számíts nagy állóképességre. Viszont ezt lehet javítani ha akár lassan is futsz, de szabadidődben elmész futni viszonylag hosszabb távokat ( 4 km, 5 km).
2022. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én is kb úgy vagyok hogy rövidtávon vagyok jobb hosszúba már kevésbé

2022. júl. 11. 11:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!