Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális-e ha a általános...

Normális-e ha a általános iskolában így jár el a tesi tanár?

Figyelt kérdés

Szóval általánosban volt egy olyan ""rendes"" tesi tanárom (amúgy férfi, ha ez számít), aki mindig vezette egy füzetben azt, hogy a lányok közül kinek-mikor jött meg. És ugye hetedik-nyolcadik magaslatában nyilván szinte senkinek sem volt teljesen jól beállva, és ha valaki felmentést kért úszásról akkor mindig kiakadt, ha az nem jött ki úgy lépésre, mint ahogy ő kiszámolta. Konkrétan képes volt az adott illetővel az egész osztály előtt igazán megalázóan veszekedni, csak azért mert szerencsétlen illető menstruált. Néha konkrétan azzal jött, hogy a női olimpiai úszók is úsznak, ha megvan a havi, de nem tudom, hogy ennek mi köze van ahhoz, hogy pár általános iskolásnak úszás van tesi óra keretein belül.

Ja és nekem nyolcadik félévben csak azért akarta lehúzni a kitűnő átlagom, mert nem úsztam mindig, és szerinte csak ürügy volt a menstruáció, holott csak szégyenlem magam, vagy lusta vagyok és nem szeretem az úszást. Egyébként ezt a "csak szégyenled magad fürdőruhában" és a "csak nem szeretsz úszni" dumát mindenkinek bedobta. És egyébként lehetett volna alapja nálam anno, hisz kicsit kövér lány voltam akkoriban, és nem is szerettem magam túlzottan, mások is tettek rossz megjegyezéseket az osztályból (érdekes, a gúnyolódás ellen nem lépett fel soha). Viszont én akkoriban jártam úszás szakkörre, amit ő tartott, és ott azért nem csak a mi osztályunk volt. Szóval nem tudom, ha a heti kettő külön órán szeretem és nem vagyok szégyenlős, akkor miért pont a két hetente lévő dupla tesi miatt lett volna gondom.

Ja és slussz poén, azoknak a fiúknak akik egész évben 1-2-szer öltöztek át úszásra azoknak nem pampogott ennyire, mint a mensiző lányoknak.

Komolyan normális ez? Jogos hogy vezeti, hogy kinek mikor van meg és ez alapján számon is kéri az illetőt?


2020. ápr. 26. 11:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
Jogos, hogy vezeti, különben az órák 80 százalékán "menstruálnátok".
2020. ápr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Én lennék olyan hardcore, hogy kihúzom előtte a tamponomat és meglobogtatom. Tuti nem kötne belém mégegyszer :D
2020. ápr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
2# dehogy lennél...
2020. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nálunk anno senki sem élt vissza azzal, hogy az "órák 80 százalékán menstruál". Itt csak annyiról volt szó, hogy valaki elvileg a tanár füzete szerint A heteken menstruál elvileg, akkor mégis, hogy jöhetett meg neki B hét pénteken. Plusz úgy számolt, hogy kb négy hetente jöhet meg, és mindig veszekedett ha valakinek véletlenül harmadik hétre esett, hogy az tuti kamu.
2020. ápr. 26. 13:11
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem, egyáltalán nem normális. Az egész viselkedése undorító. Nem tanárnak való. De sajnos nem lehet ellene mit tenni, diákként biztos nem. Esetleg igazgatónak panaszkodni.
2020. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ez kamu. Ha ez egy szülő fülébe jut, már nem élne az ilyen, legalábbis nem tanítana ott tovább, az biztos, és úgyis a fülébe jutna valamelyiknek.
2020. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
nem kamu, a mienknek is volt ilyen hülye táblázata, de mit várunk tőlük? a tesitanár mindennek a legalja, ahhoz nem volt elég jó a saját sportjában hogy edző lehessen, minden máshoz meg totál hüyle, hát elmegy tesitanárnak, mert annak még pont jó. ilyen hulladék emberek, csak azt em értem, mért tűri minden generáció meg ezeket a gyerekeik közelében. ha nekem gyerekem lesz, addig keresek neki iskolát, amíg ilyen felesleges agresszív véglények helyett végre kompetens szakértő segíti majd a gyerekem mozgásfejlődését.
2020. ápr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Beteg ember. Nem hiszem hogy kamu. Nekem is voltak ilyen elmebeteg tanáraim. Az a sok tanár verés sem véletlen. Nem azt mondom hogy mind jogos biztosan, de biztos van ami igen.
2020. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem kamu a helyzet. Ez a tanár ötödikes koromban került a sulihoz, hatodiktól tanított. Már nem oda járok, tizenegyedikes vagyok. És egyébként egy szülő sem lépett fel ellene, van nála rosszabb tesitanár is abban az általánosban, aki ugyan úgy ott tanít, mint aki a kérdésben van.

És egyébként valaki itt írta, hogy a lógást akarta megfékezni. Érdekes, hogy aki az úszás órák 100 százalékán, indokolatlanul padon ülő srácokhoz egy szava nem volt, ha volt is nem annyira, mint ha valaki menstruációra hivatkozott.

2020. ápr. 26. 14:36
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A normális tanár is ritka, pláne a normális tesitanár.
2020. ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!