Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha az ismétlő...

Mi történik ha az ismétlő érettségin megbuksz?

Figyelt kérdés

Ugye az ismétlő érettségi az amikor fizetősen elmész ismét érettségire. De mi történik ha ott megbukik valaki? Akkor az előző osztályzata marad vagy elveszik az egész érettségiét?


Volt már valaki így vagy tud róla valamit?



2023. máj. 10. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van érettségi és úgy mész el érettségire, akkor eleve nem is egy új érettségit kapsz, hanem csak egy oklevelet. Megbuksz, akkor megbuktál. Attól a legelső érettségi is megmarad és nem nyilvánítják semmisnek. Már csak azért sem, mert nincs semmilyen központi nyilvántartó az érettségikről, maguk az iskolák ahol vizsgázól az tartja számon, irattározza és ennyi.


Ezért is van az, hogy xy hamis érettségikkel élnek és dolgoznak emberek.... az egyik volt kollégámnak a mittudom én milyen számú ipari szakközépből volt mucsajröcsögéről érettségije.

2023. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ha egyetemre jelentkezek akkor az az oklevél autómatikus mint az érettségi odakerűl az egyetemhez igaz? De arról is kapok papírt ha megbuktam vagy az akkor semmis?

2023. máj. 10. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kerül oda atomatikusan... mondom nincs központi nyilvántartás. A felsőfokú iskolába a jelenzkezész egyénileg folytatod le a felvi.hu oldalon. Kapásból azzal kezded (ha már van), hogy szkennelgeted befele az éretségidet.
2023. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"És ha egyetemre jelentkezek akkor az az oklevél autómatikus mint az érettségi odakerűl az egyetemhez igaz?"


Érettségin megbuksz de egyetemre mész? Oda nem csak be kell kerülni hanem el is kell végezni. Ha olyan értelmi szinten vagy hogy elbuksz egy érettségit akkor örülj neki ha betanított munkát el tudsz végezni te csökkentett értelmi képességű, nehogymár orvos vagy atomfizikus akarjá lenni

2023. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3 ha meg még nincs, mert ugye februárban van a felvi.hu határidő, akkor amikor nyáron meglesz, akkor kell pótolnod. Akkor is szkennelke, meg fotóka a mobillal róla.


Amúgy 1-3 én voltam és tanár középiskolában

2023. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!❤


A másik válaszolónak pedig csak annyit, hogy nem azt mondtam hogy megbuktam. Csak szeretem tudni, hogyha valami történik akkor mik a lehetőségeim.

De nem várom el magyarországon, hogy valaki segítő legyen.


,,csökkentett értelmi képességű"

Ezt meg köszönöm szépen jó tudni 3 nyelv tudásával, külföldön élve és 2 szakma után úgy hogy mindig is 5 voltam és sikeres a szakmámban😊

2023. máj. 10. 15:19
 7/9 anonim ***** válasza:
21%

"Ezt meg köszönöm szépen jó tudni 3 nyelv tudásával, külföldön élve és 2 szakma után úgy hogy mindig is 5 voltam és sikeres a szakmámban"


-3 nyelv tudása nem valódi érték, ha nincs mellette piacképes tudásod akkor elmehetsz olyan helyekre mosogatni vagy utcát seperni ahol beszélik a nyelveket, semmi másra nem jó

-külföldön élve: ennek az égvilágon semmi köze az értelmi képességhez, az emigrációs statisztikák alapján azonban a kivándorlók jelentős hányada épp azért migrál külföldre ugyanis a selejt tudásuknak köszönhetően képtelenek olyan pozíciót betölteni Magyarországon amivel megbecsült munkavállalók lennének ezért kényszerülnek külföldi fizikai munkavégzésre (mosogatás, szobalány stb...)

-2 szakma után: szakmunkásképzőkben olyan alacsony az oktatási színvonal hogy gyakorlatilag egy értelmi fogyatékos képes elvégezni


Szóval köszönöm a megerősítést, igazolást nyert a feltételezésem hogy komoly gondjaid lesznek egy egyetemi szak abszolválásával


Üdv: egy svéd egyetemen oktató 47 h-indexszel és 2321 nemzetközi hivatkozással rendelkező biofizikus egyetemi docens

2023. máj. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Jó tudni😊
2023. máj. 10. 15:45
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

#4

Sokan, nagyon sokan bekerülnek főiskolára/egyetemre csupa kitűnő érettségivel és érdemjegyekkel, de ez nem jelent semmit. A fele kisesik az első félévben, a maradék meg a második féléveben. A felvételre kerülők jó ha 10%a veszi át a diplomáját időben és nem 5-6 évig csinálja a 3 évet vagy 10 évig az 5 évet

2023. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!