Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak, ha már nem...

Hogyan tanuljak, ha már nem érdekelnek a jegyeim?

Figyelt kérdés

Mindig is kitűnő tanuló voltam, amolyan mintadiák. Viszont vagy másfél éve egyszerűen nem vagyok képes a tanulásra. Gondolom ez lehet a mentális problémáim eredménye is. (Van itt gyk-n egy kérdés, valami olyasmi hogy "hogyan tanuljak, ha könyvektől is szorongok", anno azt is én tettem fel)

Átlagosan kb. hármas tanuló lettem, de amúgy tele vagyok egyes, kettes dolgozatokkal... Nagyon szeretnék olyan lenni mint régen, amikor akár egy négyes miatt is sírtam, de már nem hatnak meg a rossz jegyek. A jegyzeteim, az egész hozzáállásom hanyag lett. Úgy érzem, lehetetlen hogy visszafordítsam ezt a folyamatot, mert nincs hozzá elég lelki erőm+olyan lemaradásaim vannak, hogy arra nincsenek szavak.

Mit javasoltok?



#tanulás #iskola #dolgozat #JóJegyek #Feleletek
2023. máj. 15. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Kellene találni egy célt, ami miatt motiválva érezheted magad.

Mondjuk egyáltalán akarsz tovább tanulni?

Mert ha nem, akkor bőven elég a kettes.

Érettségin úgy is átlöknrk.

2023. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van célom, de már az sem motivál.
2023. máj. 15. 13:44
 3/3 anonim válasza:

Én is ugyanígy voltam.

Beteg lettem 1 hónapra nem tudtam semmit az anyagból, a dolgozataim rosszak lettek, én meg rohadtul elkeseredtem.

Már csak az hajtott hogy év végén ne bukjak meg.Végül annyira elegem lett, hogy már csak tanultam.

Külön könyveket olvastam amik segítettek visszanyerni az elveszett tudásomat és érdeklődésemet.Én ez ajánlom, nekem bevált.

2023. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!