Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az állatorvostudományi egyetem...

Az állatorvostudományi egyetemeken mennyire mélyen mennek bele ezekbe a témákba?

Figyelt kérdés

- gyógyszertan (mennyire részletes az ÁOK-hoz képest?)

- Magyarországon nem őshonos nagytestű állatok ellátása, felépítése gyógyszeres kezelésük (pl. Elefánt, jegesmedve, pingvin stb.)

- állatok élővilága (pl. erdők növényzete, víz minősége, vízszennyezés, talajszennyezés)

- emberek hatása az élővilágra, vagy az állatok hatása az emberekre

- jogszabályok az egzotikus állattartásra vonatkozóan, illetve egzotikusnak számító állatok ellátása, gyógyszeres kezelése állatok mérgének hatásmechanizmusa az emberi szervezetben



2023. jún. 16. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak a gyógyszertanról van elképzelésem. Fajtára talán kevesebb félét tanulnak, de az még részletesebb is kell legyen. Hiszen fajonként más anygcserével, más toxikológiával kell számolnia az állatorvosnak .

Egzotikus dolgokat szerintem alapból nem tanulnak. Jegesmedve? Minek? Aki végzés után az állatkertbe pályázik, az átviszi ami átvihető, és irodalmaz a többiről. Meg gondolom eleve önkénteskedik ilyen helyen.

2023. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

"

-állatok élővilága (pl. erdők növényzete, víz minősége, vízszennyezés, talajszennyezés)


- emberek hatása az élővilágra, vagy az állatok hatása az emberekre

"


Ez nem általános iskola 4. osztálya hogy ilyen random hülyeségeket tanulj. Az egyetemen komoly méréseken alapuló tényeket és eredményeket oktatnak nem mesét.

2023. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Itt megtalálod az összes kurzus leírását, tematikáját: [link]
2023. jún. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jajj 😂😂


gyógyszertan szigóra készülve jó ez a kérdés :D


Az orvosival nem tudom összehasonlítani, abban nincs tapasztalatom, de állatorvosin nagyon fontosak az állatfaji különbségek, valamint az antibiotikum rezisztencia kérdése --> nem csak az állatokra kell gondolnunk, hanem a környezetre és az emberekre is (hiszen a haszonállatokat elfogyasztjuk). Így amíg egy humán orvostanhallgató megtanulja, hogy mit adunk pharingitisre, addig nekünk azt is meg kell, hogy melyik állatnak adható, melyikben okoz milyen mellékhatást (van ami a macskát kinyírja, a kutyát meg nem), és az állatok közötti problémák sem egyformák, illetve nézni kell, hogy mely gyógyszerek fontosabbak a humán gyógyászatban... Ugyanígy az antiparazitikus szerek listája sokkalta hosszabb. De fogadom, vannak olyan gyógyszercsaládok, ami humán vonalon rengeteg...


Egzotikus és állatkerti állatok külön kategória, ezek legtöbbször a posztgraduális képzésekre vonatkoznak, de néha fel-fel jönnek. Most is van valami daganatellenes szer, ami az ázsiai elefántban tök jó, de az afrikaiban már kevésbé - mért kell tudni nem tudom 😅


Ökológia vajmi kevés van, de mint írtam nem csak kutya-macskával kell foglalkoznunk. Pl a méhekről van külön tantárgyunk is, de már most is meg kellett tanulnunk, hogy milyen szerek használhatóak rajtuk.


Az állati mérgek emberi szervezetre gyakorolt hatása aligha izgat minket (maximum élettanon jöhet fel, ha annak kutatási eredménye van, a kurare pl ilyen...)


Általában szó esik az emberi szervezetre gyakorolt hatásról, vagy hogyan van ez emberben, mert "illik tudni." Plusz gyógyszernél fontos, hogy mikor hordj kesztyűt, hogy a kardiotoxikus szer ne szívódjon fel...


- jogszabályra is szintén van egy elég nehéz tantárgy az utolsó évben, abban kb minden benne van ami egy kicsit is érintheti az állatorvos munkáját (beleértve a vadon élő és állatkerti állatokat is)



Remélem minden kérdésedre választ adtam.

2023. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!