Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi egyetemre laptop vagy...

Jogi egyetemre laptop vagy ipad a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jogra fogok járni szeptembertől ha minden jól megy, van egy laptopom már, kicsit lassú és az aksija sem olyan jó, tehát ezt a laptopot max otthon tudnám majd használni töltőre dugva, nem tudnám bevinni előadásokra. Szerintetek inkább vegyek egy jó laptopot amit tudok hurcolászni, vagy inkább egy jó tabletet/ipadet?

2023. jún. 17. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan 40-50 főből (levelezőn) vagy 3-an használtak laptopot, ketten meg iPadet. A többiek hagyományos jegyzetfüzetet. Az előadóban összesen volt vagy 4 konnektor, abból 2 a tanári asztalnál volt, szóval aki laptopot használt egész nap, az kénytelen volt arra a helyre ülni, ahol be tudta dugni, és kellemetlen volt hogy csüngött a zsinór, mert 2 m magasan volt a konnektor. Nyilván ez egyetem és teremfüggő. Jegyzetelni valóban gyorsabb vele, mintha a kezednek kellene gyorsan mozognia és elfáradsz 3 oldal után. Egy jó tablet normális billentyűzettel kiegészítve és külső akksival jó lehet, ha hozzászoksz és gyorsan tudsz vele jegyzetelni.
2023. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*Nálunk olyan 40-50 főből
2023. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem, ha tudsz, ruházz be egy érintőképernyős laptopba, és akkor mindkettőnek az előnyeit élvezheted.
2023. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebook: Kindle Schribe
2023. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Justinianus ***** válasza:

Mi 5 év alatt 5 oldalt írtunk: a félév első óráján a tárgy neve, kötelező/ajánlott irodalom, vizsga típus (írásbeli/szóbeli) - bár később ezek is megtalálhatóak a tanszék honlapján.

Lesz annyi könyv, jegyzet, és törvény, hogy ahhoz már nem kell semmit hozzáírni. :)

2023. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát a laptop jobb abból a szempontból, hogy beadandókat kell írni rendszeresen, illetve évfolyamdolgozat(ok)at és szakdolgozatot majd 5 év múlva.

Az Ipad viszont nagyon jó tanulni. Én másodévesként vettem egy Ipad-et és döbbenetes, hogy mennyi papírt és nyomtatópatront spóroltam vele. Előtte rendzseresen jártam copy guruba jegyzeteket nyomtatni és összefűzni, utána már nem. Záróvizsgákra közel 5000 oldalt tanultam meg ipadről, gondolj bele, mennyi papírt spórolsz meg az által, hogy nem nyomtatgatsz.

Jegyzetelni amúgy én jobban szerettem laptopról, de tanulni egyértelműen jobb az ipad (hozzá apple pencil-lel).

2023. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem laptopom van és a szaktársaim kb 90%nak szintén (200 körül vagyunk az évfolyamon). A maradék kisebb része jegyzetel kézzel írva füzetbe, a többi Ipad, de billentyűzettel.

Velem nem tudom, mi lenne a laptopom nélkül, mert néhány órán képtelenség leírni, olyan gyorsan mondják, vagy összevissza és ugrálni kell a jegyzetben.

2023. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!