Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha a szakdolgozat...

Mi történik ha a szakdolgozat védésnél kevesebb mint 10 percet beszélek?

Figyelt kérdés

2023. jún. 27. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Örülnek a vizsgáztatók hogy hamarabb hazamehetnek.


Amúgy semmi, ha nagyon rövid, belekérdeznek még valamit.

2023. jún. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam végig mondani, pedig féltem, hogy keveset tudok majd beszélni. Nem szeretik nagyon sokáig húzni, azt tapasztaltam. Egyébként igen, várható, hogy belekérdeznek, de az is, hogy hamarabb megköszönik és jöhet a következő hallgató.
2023. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy mennyivel. Ha nem olyan sokkal, akkor valószínűleg semmi, de ha túl rövid és nem elég tartalmas, akkor vonhatnak le érte pontot. 10 perc amúgy nem sok erre, eleinte én is azt éreztem, hogy nem fogok tudni ennyit beszélni, de mikor elkezdtem készülni, kiderült, hogy bőven menni fog és még törölnöm is kellett pár diát, hogy beleférjek a keretbe.
2023. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Én leírtam előre pár Word oldalban, mit akarok elmondani. Alapból nincs bajom az improvizálással, de a stresszen sokat segített, hogy láttam magam előtt szóról szóra, amit majd el akarok mondani. Azt hittem, 3 perc az egész, aztán amikor indítottam egy stoppert és felolvastam magamnak, hát pontosan nem emlékszem, de pár perccel 10 felett volt. Több bekezdést ki kellett húznom, hogy beleférjek. De volt, aki előttem vizsgázott és a kidolgozás közben végighallgathattam, hamar letudta, utána kérdezgették kicsit, aztán viszontlátásra.
2023. jún. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire azért még disszertációvédésen sem veszik komolyan az időt. Úgyis a minőség a fontosabb.
2023. jún. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem beszéltem 10 percet és még siettettek is. Mondták, hogy hagyja ki dolgokat.
2023. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen hosszú lehet, van ahol 10 perc, van ahol 15 perc. A megengedettnél tovább nem célszerű húzni, mert lehet leállítanak. Ha 10 perc a megengedett akkor egy minimum 8 percet kéne beszélni, ha még ennél is rövidebb, akkor beszél lassabb.
2023. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 percet beszéltem, annyira összekaptam amiatt, mert féltem, hogy nem férek bele az időbe. Semmi gond nem volt. 5-öst kaptam.
2023. jún. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!