Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási nehézségek egyetemen?

Tanulási nehézségek egyetemen?

Figyelt kérdés
Volt már olyan veletek, vagy egy ismerősötökkel, hogy nagyon nehezen indult el az egyetem, de idővel jobban belejöttetek? Csúszok egy évet egy tárgy miatt, eléggé elveszett a motivációm, de van egy terület, ami érdekel és később szívesen foglalkoznék vele. Viszont, jelen pillanatban úgy érzem még az egyetem végéig se vagyok képes eljutni. Ilyesmi sztorik érdekelnének, köszi!:)

2023. jún. 29. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömmel volt
2023. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Nekem ismerősőm volt, fel akarta adni, azt hiszem a 2. évben matek miatt.

Halasztott, de úgy döntött megpróbálja, neki 5 év volt, mire végzett.

Ma diplomás mérnökinformatikus, home office, és eszméletlenűl ért hozzá.


Sosem szabad feladni.

2023. jún. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fuhh én nagyon megszenvedtem az egészet. Ugyan végül nem csúsztam meg, nagyon sokszor nagyon közel álltam hozzá. Sokszor a sírógörcs kerülgetett. Végig óriási volt a stressz. Csak azért tartottam ki, mert volt egy terület, ami érdekelt, és félúton a képzés során el is kezdtem abban dolgozni. Az annyira tetszett, hogy azt a hiányzó uccsó motivációlöketet megadta ahhoz, hogy befejezzem ezt a horrort. Sajnos szakmai okokból muszáj lesz mestert csinálnom, de állítólag az legalább már sokkal lazább. Esetleg ezt tudom ajánlani, hogy gondolj erre. Egy ponton túl már csak könnyebb lesz :)
2023. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Foglalkozz azzal a területtel ami érdekel, keress hozzá jó témavezetőt, TDK-zz, írd abból a szakdolgozatodat, diplomamunkádat.

2. A többi tárgyat is teljesíteni kell valahogy, de az nem probléma ha néha félévet kell halasztani, ez együtt jár az egyetemi léttel.

2023. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gépészmérnökin voltam. Össze vissza csúszkáltam a tárgyaimmal, legfőképp amiatt, mert az első éves alapozó tárgyaim egy része és később is fontos tárgyak online voltak. Teljesen elveszett a motivációm, szörnyű jegyeim voltak, mentálisan a híd szélén álltam szinte. Elengedtem, nem fókuszáltam a csúszásra vagy a jegyekre, csak arra, hogy hozzak rendszert az életembe. Minden nap szántam időt a tanulásra, akkor is, ha 1 óra 50 perc bambulást és 10 perc tiszta figyelmet jelentett. Csatlakoztam szakosztályhoz, szakmai programokra jártam, megismertem jobban több tanszéket. TDK dolgozatot írtam. Észre se vettem, de a jegyeim is javultak, bár a kki-m már sose lesz jó. Végig bennem volt az az érzés, hogy soha nem lesz vége és most sem akar elmúlni, bár már látom a fényt az alagútban. Csúszok egy egész évet, de azt mondom, hogy megérte, örülök, hogy nem adtam fel:)

Remélem neked is hasonlóan lesz! Kitartást!

2023. júl. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Az okostelefonhasználat rontja a koncentráló-képességet. A fiatalok nem tehetnek róla, beleszülettek...
2023. júl. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!