Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók! Élettan...

Orvostanhallgatók! Élettan szigorlattal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Hogyan lehet teljesíteni?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok a SE-ÁOK-on, és éppen az élettan szigorlatra készülök. Van még körülbelül 8 nap a vizsgáig, és az anyag 25%-át már átnéztem, úgy 5 nap alatt. Nem tudom, hogy fog sikerülni, számomra elképzelhetetlen, hogy hogyan lehet ennyi mindent egyszerre észben tartani, és logikusan, az anyagot átlátva lefelelni belőle. Elsősorban olyanok válaszát várom, akik már túl vannak a saját élettan szigorlatukon, érdekelne, hogyan csinálták, milyen volt, hogy készültek fel rá.

2023. máj. 17. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
6%

Túl vagyok rajta jelessel. Én azt nem értem hogy valaki minek megy orvosnak ha gyenge képességű és képtelen felfogni az anyagot. Nagyon sokat romlott az oktatás színvonala mert míg régen a hozzám hasonló magas intelligenciával megáldott egyének jártak orvosira amikor 470 pont volt a ponthatár, manapság pedig úgy lecsökkentették hogy boldog-boldogtalant felvesznek. Aztán ez a vége hogy egy ilyen egyszerű tárgyat mint az élettan szigorlat képtelenek megfelelő szinten elsajátítani.


Gondolj arra hogy azért mentél orvosnak hogy másokat meggyógyíts és időben felismerd a megbetegedéseket széles spektrumban. Ez anélkül nem fog menni hogy megfelelő szinten elsajátítod a tananyagot. Nincs szükség olyan orvosokra akik semmihez nem értenek, komoly hozzám hasonló szakemberekre van igény mindenhol.

2023. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Elfelejtettem írni, de eddig minden tárgyat sikeresen abszolváltam, nem is rossz eredményekkel. Az általad említett 470-es ponthatárt is bőven meghaladtam a felvételinél, habár ennek jelenleg már semmi jelentősége nincsen. Most elakadva érzem magam, a vizsgaidőszak által okozott stressz és reménytelenség lett úrrá rajtam.

A lekezelő, fölényeskedő hangvételű válaszod helyett inkább segítettél volna, ha már egyszer vetted a fáradságot arra, hogy írj.

Hozzátenném még, hogy az önmagában nem nagyság, ha valakinek magas az intelligenciája, ahhoz szerénynek is kell lenni, különben ilyen beképzelt tuskó lesz az emberből, mint amilyen te is vagy a válaszod alapján.


Hogyha valaki olyan is olvassa esetleg ezt a kérdést, aki tud segíteni, építő jellegű dolgokat írni, amikből kiderül számomra, milyen is az élettan szigorlat, illetve az arra való felkészülés, szívesen várom a további válaszokat.

2023. máj. 17. 16:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es, nyugi, az egyes egy komplexusos hazudozó, hol idejárt, hol oda, ne foglalkozz vele :)


Ugyan nem orvosin, de állatorvosin én is tettem már élettan szigorlatot. Az én taktikám az volt, hogy mindenen érjek legalább egyszer végig, és legalább az alapokat tudjam, meg azt, amit nem lehet "kilogikázni". Szerintem nem szabad szóról-szóra tanulni, mert rengeteg és úgy sem maradt meg a jórésze.


Érdemes esszé-szerűen kifejtened a tételeket magadnak, vagy akár csak vázlatszerűen, majd egy másik színnel még beleírod azt, ami úgy érzed mindenképp kellene, és hiányzott (lehetőleg ne pirossal, mert nem a hibák a lényegek).


Azt nem tudom, hogy neked ez szóbeli lesz, vagy írásbeli? Gondolom szóbeli, ott pedig úgy is inkább arra van szükség, hogy értsd a nagy egészet, nem a flinci-flanci apróságok a fontosak.

2023. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem most volt a szigorlatomm, hanem 6 éve, de egy dolog nagyon fontos: értsd mit tanulsz. 2-3 hét alatt meg lehet tanulni közel nulláról. A lényeg hogy ne magold, hanem keresd a logikai kapcsolatokat, mi miért alakul ki.
2023. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Pécsre járok , itt teszt az élettan.( jó kaki egy vizsga így )

Én mindenhez ábrákat, táblázatokat csináltam és színessel jelöltem a fontos dolgokat. Pl veséhez rajzoltam egy nephront és ezen jelöltem a víz, ionok útját , bejelöltem a különböző csatornákat. A hormonoknál a különböző szerveket felrajzoltam és jelöltem , hogy azokon mi hogyan hat és az a szerv mit választ ki. Sok sikert, menni fog!:)

2023. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pesten harmadéves vagyok. Tavaly szigóztam élettanból és úgy emlékszem előadások+ezekiel jó volt kb mindenhova. Néhány helyen ahol gyengének tartottam az előadás szintjét ott még hozzáolvastam könyvben (de am a könyv egy szar szerintem).


Szerintem fontos, hogy tisztában legyél, hogy mi tartozik egy tételbe. Én azt csináltam írtam egy nagyon de nagyon felszínes vázlatot mindhez, hogy az adjon nekem logikai menetet és amikor felmondtam magamba a tételeket akkor csak azt néztem. Magának a vázlatnak nagyon semmi információtartalma nem volt, csak támaszpont volt mint pl mikor kérdezget a vizsgáztató.

2023. máj. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6 os vagyok


Csak annyit szerettem volna még, hogy az élettan vizsgáztatók sokban különböznek egymástól. Van amelyik minden hülyeséget megkérdez, van amelyiknél meg alig lehet bukni. De szerintem az a fontos nagyban lásd a képet, a fontos dolgokat tudd és akkor ha rosszabb jeggyel is, de valószínűbb hogy nem buksz.

2023. máj. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabad kérdeznem, hogy sikerült a vizsgád?
2023. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!