Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosin is lehet kitűnő vagy...

Orvosin is lehet kitűnő vagy majdnem kitűnő átlagot teljesíteni? Megeri e egyeltalan?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, és fogorvosira jelentkeztem. 464 pontom lett, szóval valószínű felvesznek (SOTEt jelöltem első helyre)

Az a "baj", hogy én mindig is maximalista voltam, anyukám is mindig így nevelt bennünket és így ez maradt meg. Nagyon jó gimibe jártam, 11 évig kitűnő voltam, 12.ben lettem 4-es matekbol ami miatt több órát sírtam (igen tudom, hogy nem normális viselkedés, de most mondjátok meg😅) az erettsegim is hasonló lett, matek lett 79%, tehát 1%al csúsztam le az otosrol, ott is borzaszto mérges voltam magamra, mert számolási hibákból vesztettem pontokat pl, meg ilyen figyelmetlenségek. Alapvetően szeretek tanulni és okosodni is, érdekel a termeszettudomany, nyelvekkel is jól állok, angolbol mar van felsofokum, franciabol készülök most a középre, de olyan kérdésem lenne, hogy mennyire nehéz, vagy mennyire éri meg egyetemen annyira teperni hogy hasonló legyen az atlagom ott is, mint 12 évig, vagy mint az erettsegim?

Nem vagyok valami nagy bulizós, és eléggé introvertalt vagyok, tehát attól nem félek, hogy a bulik miatt nem lesz időm tanulni



2023. jún. 27. 23:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A többi erettsegim egyébként otos lett azt nem írtam le, de a magyar 90%, a tori 89%, angol 98%, emelt biosz 92%, emelt kémia pedig 77% lett, tehát nem lettek olyan rosszak, de egyetemen is szeretnék valami hasonló átlagot tartani
2023. jún. 27. 23:27
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Minél jobb az átlagod, annál jobb tanulmányi ösztöndíjat kaphatsz. A diploma minősítéséhez beleszámítanak majd bizonyos tárgyak (nem az összes).


De készülj fel arra, hogy ha eddig az identitásod része volt hogy kitűnő tanuló voltál, lehet hogy kihívás lesz azzal szembesülni, hogy nem olyan unikum ez ott ahol csupa hasonlóan ambiciózus ember lesz a szaktársad. Barátkozz meg a gondolattal, hogy ha nem leszel színötös, nem dől össze a világ.

2023. jún. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Ismerősöm gyógyszerészetin kitűnő, szóval valszeg orvosin is lehet.
2023. jún. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Persze, lehet, miért ne lehetne?

Szerintem annyira nem érdemes miatta teperni, de amúgy abszolút nem elérhetetlen.

2023. jún. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
Miért ne lehetne ? Aki tényleg való egy bizonyos szakra, az nem kettessel, közepessel fog végezni. A férjem is orvosig végzett, méghozzá summa cum laude. Ma már az USA-ban praktizál, ami nem adatik meg akárkinek. Több ismerősünk is kitűnő volt fogorvosin, orvosin. Semmelweis Egyetemről van szó.
2023. jún. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A valóban teljesen kitűnő, azaz mindvégig színötös eredmény valóban nagyon ritka az orvosi egyetemeken. A legfőbb, hogy ne görcsölj rá. A vizsgaidőszak ugyanis adott hosszúságú, és ha lelkibeteg leszel mondjuk egy négyesre sikerült vizsga miatt, akkor saját magad alatt vágod a fát. Nem lesz idő kesergésre, meg kell tanulod túllépni a kisebb kudarcokon, és felkészülni a következő vizsgára. Nekem a testvérem tanult a SOTE-n, és elmondása szerint a szóbeli vizsgákon nem minden vizsgáztató volt teljesen korrekt. Sajnos vannak vizsgáztatók, akikek a pillanatnyi hangulatától is függ, hogy milyen jegyet adnak. Lehet, hogy neked is lesz tapasztalatod igazságtalanul rossz jegyet adó oktatókkal, vagy olyanokkal, akik addig kérdezgetnek, amíg rá nem tapintanak arra, amit nem tudsz rendesen. Erre fel kell készülnöd.
2023. jún. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek☺️☺️ nagyon hasznosakat irtatok! Sajnos igazságtalan vizsgáztató most is volt nálunk gimiben, féltem is tőle hogyha szóbelin is mindent elmondok lehet úgy is lepontoz de szerencsére nem😅 de elég szomorú hogy ilyenek vannak...
2023. jún. 28. 07:43
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Érettségin meg van kötve a kezük a tanároknak. Ha mindent elmondasz, amire pont jár, akkor hiába akar lepontozni nem teheti meg. Ezzel szemben egyetemen az oktató simán megbuktat akkor is ha az egész könyvet kívülről fújod, mert ott nincsen pontozólap, amihez ragaszkodniuk kell.

Szóval szerintem jobb ha előre felkészíted magad lelkileg, annak nagyon kicsi az esélye, hogy valaki 5-6 éven keresztül egyetlen egyszer se fogjon ki egy ilyen rosszindulatú oktatót. Az orvosikra járók közül szinte mindenki maximalista és középiskolában 95%-uk kitűnő volt, de egyetemen évfolyamonként csak 1-2 ember van, akinek minden tárgy sikerül ötösre. Persze nem lehetetlen, mert tényleg van minden évben pár ember akiknek összejön, de alapvetően itt már nem ez az elsődleges cél.

2023. jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
0%

Elég szar lett az érettségi eredményed.


Nekem mind az 5 tantárgyam emelt volt.


93-98 % közötti eredményekkel.

2023. jún. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%
Amúgy meg ilyen orvosokra lenne szükség. NEkem csak ez a véleményem, örömmel fogok hozzád menni.
2023. jún. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!