Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók,ti mikor...

Orvostanhallgatók,ti mikor kezdtetek el az emelt szintű érettségijeitekre készülni?

Figyelt kérdés
Szeptembertől leszek végzős,orvosi egyetemre szeretnék menni, biológia és kémia fakultáción vagyok,ezen a nyáron kedztem el a biológiát teljesen az elejétől megtanulni,mert fakton szinte semmit sem tanulunk. Kémiából az általános kémiát átvettük már,a szervetlent a nyáron tervezem, szeptembertől pedig a szerves kémiát vesszük majd fakton. Le vagyok maradva? Behozható ez? Két nagyon jó emeltet kellene írnom(75-80% mindkettő)

2023. júl. 6. 18:18
A kérdező szavazást indított:
Le vagy maradva
Még teljesen behozható
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Nem hogy nem vagy lemaradva, hanem egy épp értelemmel megáldott embernek még korai is tanulni. Azt ne hidd már hogy a nyaraimat emelt érettségi készülésekkel töltöttem... mégis 90% lett. Ha ennyi idő alatt nem vagy képes annyi pontot szerezni az érettségin hogy felvegyenek orvosira akkor te egyszerűen alkalmatlan lennél az egyetem elvégzésére is még ha be is kerülnél.


Szóval nem. Nem vagy lemaradva, sőt... bőven időben vagy.

2023. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kell ilyen lekezelően válaszolni:( de egyébként igaza van az első válaszolónak, bőven időben vagy! Nyáron szerintem inkább pihenj, add ki a gőzt, hosszú lesz a következő tanév, és olyan gyorsan el fog repülni, hogy észre sem veszed majd:)) ha jót tesz a lelkiismeretednek, oldj meg pár példát néha, de előre semmiképp ne tanulj, az csak összezavarna. Hidd el, ha eddig szorgalmasan tanultál és jó munkamorállal rendelkezel, kisujjadból ki fogod rázni májusban:) Sok sikert!
2023. júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Emelt bioszra 1 hónap tanulás sztem elég, kémiára kb. 3. Persze úgy nem olyan egyszerű, ha a többiből is sokat kell tanulni. Ha faktos is vagy az pluszban nagyon jó, szerintem a biosz érettségi amúgy kifejezetten könnyű így visszagondolva. Kémiából nagyon tipikusak a feladatok, még ha az elméletet nem is tudod annyira, akkor is a számolásokra szuperül fel lehet készülni, és szerintem kevesebb idő alatt.
2023. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szeptembertől készültem az emeltekre és olyan áprilisban kezdtem el a kozep szintuekre

En OKTV-ztem bioszbol így inkább arra készültem, de arra rengeteget, és az nagyjából lefedte az emelt biosz követelményeit, kemiara viszont sokat készültem, legfőképpen gyakoroltam a számolás feladatokat

Az emelt biosz 90% lett az emelt kemia 76% szobelikkel


A kozepek is jók lettek, magyar 86, matek 79, tori 90, angol 96 és azokra nem fordítottam sok időt, kivéve a matekra, a torire és a magyarra 5 évig folyamatosan készültem így a nagyrészűk megmaradt az érettségire, angolbol meg volt addigra már felsofokom meg azt elorehozottan csináltam így teljesen behozhato, gondolom te is végig tanultad az éveket és megvannak a dolgok a kozepekre, így szerintem bőven elég szeptembertől készülnöd az emeltekre:) Hajra

2023. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

#4 emelt kémia 76%, matek 79%?

Ilyen gyenge eredménnyel egyáltalán bejutottál orvosi képzésre? Ne haragudj, az egyetlen jónak mondható eredményed az angol érettségi... félelmetes hogy milyen gyenge színvonalra süllyedt a követelményrendszer

2023. aug. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
🤡🤡🤡🤡 460 pontom lett, igen bejutottam. Miért lenne szar eredmény egy emelt otos kémia érettségi? A matek lehetett volna jobb valóban, főleg h 1 ponton múlt az otosom de nem hinném h ez szar eredmény lenne vagy talán Savanyú a szőlő?🤡
2023. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

#6 Meglepett hogy ilyen gyenge képességűek is jelentkeznek orvosi szakra, pedig régen presztizsnek számított magára a szakra is bekerülni és elvégezni.


"Miért lenne szar eredmény egy emelt otos kémia érettségi?"


Azért mert nem az érdemjegyet kell nézni hanem a százalékot. Például ha a kémia és biosz emelted is mindössze 60%, az azt jelenti hogy írtál 2 jeles emelt érettségit, mégis olyan gyenge eredmény, hogy nem vennének fel. Szóval igen a 76% az nagyon gyenge, kétlem hogy ilyen kompetenciával te el tudod végezni az orvosit.


"Savanyú a szőlő?"


Nem tudom miért lenne számomra savanyú, mikor a legrosszabb érettségi eredményem magasabb mint neked a 2. legerősebb érettségid.


Mindenesetre sok sikert, ha valahogy végig is kínlódod az egyetemet kettesekkel és bukdácsolva és megszerzed az orvosi diplomát legalább segítesz betölteni az orvoshiányt az elmaradt településeken ahol a háziorvosok dohos lepukkant rendelőben rendelnek. Ilyen kompetenciával te se külföldre se valami modetnebb budai magánklinikába nem fogsz kelleni.

2023. aug. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
7: egy ritka nagy, önelégült, kőbunkó véleményét ismerhettük meg!!!!!
2023. aug. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!