Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van még a mai világban...

Hogy van még a mai világban motivációja egy fiatalnak egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés

Pl. ha valaki orvosira megy, vagy tanár, gyógyszerész stb. Öt plusz évet rászán a tanulásra, orvosin ennél is többet, amikor manapság tiktokon meg mindenhol a közösségi médiából az folyik, hogy minél gyorsabban, minél kevesebb erőfeszítéssel gazdagodj meg, kriptózz, dropshippingelj, és egyéb baromság, meg ne tanulj, mert alkalmazott leszel úgy is, az igazi vállalkozók az életben tanulnak stb. Semmi megbecsültsége nincs már a tudományoknak. Egy Andrew Tate-nek nagyobb szava van, és többen figyelnel rá, mint egy tudósra. Meg itthon pl. meg sincsenek fizezve rendesen. Tanárokat pl. már szinte üldözik, az új törvény elég meredek, orvosoknak is egyre nehezebb ebben az EÜ rendszerben, és már itt is szó van ezekről az államosításos cuccokról.


Szóval egy mai fiatalt ezek után mi motivál, hogy kitartóan tanuljon? Amikor mindenhonnan az zúdúl rá, hogy mennyire nincs értelme tanulni.



2023. júl. 13. 06:57
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

"Önigazoló buta állatok szavára adsz, akik kamuznak, és a szart lap tolják idegen országban utolsó csicskaként?"


Szerinted nekem nem ez volt az első gondolatom? Meg is mondtam neki, hogy te most azzal menőzöl, hogy kint a sz.rt lapátolod, és kutyába nyomod, meg nyomorogsz, hogy maradjon pénzed menőzésre majd, ha hazajössz, itthon meg előadod magad, hogy milyen jól megy.


Csak tudod utána elgondolkodtam azért, hogy a nap végén egy tény számít: mennyi pénzt kaptál te, meg mennyit kapott a másik. Mennyiségileg márpedig ő kapott többet, és innentől hiába vered magad, hogy hát te öltönyösen ülsz egy klímás irodában nettó 300-ért, ő meg megmondja, hogy a havi fizudat megkeresi néhány nap alatt.

2023. júl. 13. 12:16
 12/29 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, lehet hogy a kőműves nem jár egyetemre, de neki is ki kell tanulni a szakmát. Aki nem csinál semmit, nem ért semmihez, hiába várja a sültgalambot a tiktok pörgetése közben.
2023. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval egy mai fiatalt ezek után mi motivál, hogy kitartóan tanuljon?"


Mérnökinformatikus BSc-t majd Alkalmazott matematikus MSc-t végeztem, engem az motivált, hogy kényelmesen dolgozhassak home officeból olyan területen ami érdekel. Jelenleg 100% remote dolgozom contractorként egy svájci cégnek orvosdiagnosztikai képfeldolgozó algoritmus fejlesztés területen, árfolyamfüggően 2,7 - 3,3 millió között keresek. Ehhez hozzátartozik, hogy a szükséges statisztikai, matematikai valamint a programozási alapismeretek elsajátításában igen komoly szerepet játszott az egyetem, ugyanis a tananyagon túl hozzájárult a karrierem beindításához és a szakmai fejlődésemhez, ugyanis lehetőségem adódott egy gépi látással foglalkozó egyetemi kutatócsoporthoz csatlakozni.


A TikTok és Instagram influencerkedésből egy nagyon szűk réteg (akinek nagyon sok követője van) tud megélni jól, viszont rengeteg ember hiába próbál meg "betörni" az iparba, egyszerűen nem sikerül nekik, nem tesznek szert magas követőszámra és rendszeres bevételi forrásra. Magyarországon is az a jellemző, hogy inkább fizetnek a szponzorok nagyobb összeget a híres influencereknek, mint hogy egy középszerű influencerrel reklámozzák a terméküket. Szóval nagyon kevesen élnek meg belőle nagyon jól, és nagyon sokan pedig sehogy.


Másfelől az önjelölt tiktok coachok és végzettség nélküli "pénzügyi" emberek épp abból szerzik a jövedelmüket, hogy a saját kurzusaikat reklámozzák ahol teljesen általános közhelyek hangzanak el. Máskülönben egy valóban sikeres gazdasági embernek miért kellene több százezret / milliót fizetnie a facebooknak, tiktoknak és egyéb platformnak hogy a saját kurzusát reklámozza? :) Ők pont hogy alig értenek valamit a dropshipping, gazdaság és egyéb dolgok működéséhez épp azért kell nekik komoly összegeket fordítani a marketingjükre hogy a bizonytalan emberekhez elérjen az üzenetük és pár hülye meg is vásárolja a kurzusaikat, amiben az elhangzott tartalom megtalálható az interneten.

2023. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%
Az, hogy nem akarok hülye lenni, hogy ilyen baromságokat kérdezzek. A tudás érték, és a tudás hatalom.
2023. júl. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére még van pár százalék olyan ember akiben van kitartás és szorgalom és értelmes dolgokkal tölti az idejét. Mint például én, indítottam egy vállalkozást tanulok állandóan.
2023. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

"Az, hogy nem akarok hülye lenni, hogy ilyen baromságokat kérdezzek."


Pedig sikerült annak lenned mégis, és egy anonim kérdezővel kezdtél el személyeskedni. Ezért érdemes volt az oktatásodra pénzt költeni te gyökér. 😂

2023. júl. 14. 12:12
 17/29 A kérdező kommentje:

"A tudás érték, és a tudás hatalom."


🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂


Ezt mondd meg annak az amerikai insta influencernek, aki a befőttes üvegbe zárt fingját árulva többet keres egy hónapban, mint te egy évben xD

2023. júl. 14. 12:13
 18/29 anonim ***** válasza:
64%

#17 én nagyon remekül megélek abból is amit egyetem mellett keresek, és ez csak nőni fog a diploma megszerzése után.

"Ezért érdemes volt az oktatásodra pénzt költeni te gyökér. 😂"

Mert itt pl az intelligenciádat villogtatod?

2023. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Én semmi pénzért nem lennék vállalkozó. Nagyon nagy felelősség, ill. inkább bizonytalan jövő. Egyetemre csak az menjen, akinek kifejezett elköteleződése van egy foglalkozás iránt, és okos is persze, de a legjobb valamilyen jó szakmát választani.
2023. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
83%
Önmagába véve a sikert pénzben mérni szegénységi bizonyítvány.
2023. júl. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!