Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy látják a székelyek a...

Hogy látják a székelyek a magyarokat?

Figyelt kérdés

Egy ismerössel beszélgettem aki munka miatt lakott erdélyben pár hónapot és belefutott jópár személybe aki miután megtudták hogy magyarból való nekimentek hogy anno 2004-be hogy merték a magyarok akik a székelyekhez képest csak gyenge tápos gizdák nem megszavazni a kettős állampolgárságot( ő igennel szavazot btw).

Tudom nem minkenki ilyen és hogy nehezebb nekik mert romániába élnek de akkor is egy picit ezt tulzásnak érzem.

Nektek mik a tapasztalataitok?



2023. júl. 15. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Kezdjük akkor az alapokkal. A székelyek magyarok. Fogalmazd újra a kérdésed.
2023. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Székelyként (én már Budapesten lakok):

Nagyon konzervatív és zárkózott nép vagyunk. És pontosan emiatt hajlamosak is a könnyen ítélkezésre. Én ezt nem szerettem ezért is jöttem el.

Alapvető azonban a "táposozás", de ez nem is csak az életmódotokra vonatkozik hanem inkább a sok feldolgozott élelmiszerre amit fogyasztotok (én szerencsére ezt nem is vettem át, továbbra is piacról vásárolok és hentestől). Úgyhogy ezzel egyetértek alapvetően a székely kultúrából.


Egyébként ettől függetlenül rengetegen jönnek ide. Például a volt osztálytársaim fele már Budapesten van, mert itt van lehetőség a tanulásra. Szóval az oktatási rendszer és a lehetőségek itt kedvezőbbek mint erdélyben, emiatt ezen a téren nem néznek le titeket.

2023. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1. Ők székelyek ezt tarts tiszteletben ök is igy hivatkoznak magukrw
2023. júl. 15. 19:37
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Tényleg? Nem tartják magukat magyarnak? Ezt még nem hallottam. Nagyanyám székely volt, de ezt soha nem mondta.
2023. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Nekem egy dolgot szoktak mondani székely származású emberek, amit nem szeretnek bennünk: hogy mi azt mondjuk, hogy esik a hó. Mert szerintük a hó az HULLIK. :)
2023. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 akkor nézd meg, hogy a népszámlálásnál mekkora felháborodás volt ez miatt.
2023. júl. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem aki magyarul beszél, az magyar. Ennyi. Életemben nem hallottam még, hogy a csángók, tirpákok, székelyek stb. ne tartanák magukat magyarnak.


Inkább olyat hallottam, amikor egyes magyar bunkók “románnak” hívják az erdélyi magyarokat, amiért is instant szájbaverés jár.

2023. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
#7 én sok nyelvet beszélek, akkor én most egyben vagyok német, angol, török stb? :))
2023. júl. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Román állampolgárok ők, ha nem is románozzuk le őket, azért a romániai jelzőt használnám a székely helyett.
2023. júl. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
54%
Mi székelyek is magyarnak tartjuk magunkat. Magyar a nyelvünk, kultúránk, tudatunk. A székely csupán egy alfaja a magyarnak. Ennyi.
2023. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!