Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért románozzák le sokan a...

Miért románozzák le sokan a székelyeket, erdélyi magyarokat?

Figyelt kérdés

Nem akarok semmilyen politikai vitát indítani ezzel, (amúgy sincs semmilyen radikális nézetem ilyesmivel kapcsolatban, igazából tökre lesz.rok mindenféle politkát és ideológiát és f.szomtudjamit :))


A kérdés őszinte és egyszerű. Tényleg nem értem milyen alapon mondják az erdélyi magyarokra sok határon belüli magyar hogy románok?


Én jártam kint Erdélyben kirándulni, vannak ott magyarok is, románok is, elférnek egymás mellett, én is elfértem mellettük mikor kirándultam, nem voltak rossz tapasztalataim.


Lettek ott magyar ismerőseim és vannak itt élő Erdélyből származó ismerőseim is. Én nem mondanám őket románnak.


Aki mégis, attól szeretném megkérdezni hogy milyen alapon véli mégis úgy hogy románok?

Indoklással! Mert azt hogy "csak mert azok és kész" kicsit kevésnek tartanám válasznak.


Előre is köszi!


2012. jan. 26. 00:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%

Én csak a magam nevében tudok beszélni, Ha románoknak hívom őket, akkor azért mert Romániában laknak, román állampolgárok, tehát románok. Az, hogy a származásuk magyar, az egy másik kérdés. Pl. egy Magyarországon született törökre (vagy bárki másra) is azt mondom elsősorban, hogy magyar, a fenti okok miatt. Az, hogy a felfogása, identitása török (stb), az egy másik lapra tartozik. Nincs bennem semmilyen rosszindulat, vagy rasszizmus, amikor lerománozok valakit, pláne, mert nem gondolom, hogy a románok olyan fújdegonosz emberek lennének. Nem kenyerem az általánosítás.

20/L

2012. jan. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

igen, csak olyan fura ez nekem, mert nekik is magyar az anyanyelvük

én úgy vagyok ezzel hogy ha egy ember "magyarul gondolkodik", azon a nyelven képes kifejezni magát a legkönnyebben és legtartalmasabban akkor magyar

ha franciául akkor francia, ha spanyolul akkor spanyol stb...

szal én a beszédet tartom meghatározónak

2012. jan. 26. 00:46
 3/22 anonim ***** válasza:
17%

Azért, mert a magyar embereknek sok sok fajtája létezik: ősmagyar, turbó magyar, harcos magyar, lehetne sorolni még. Az a fontos, hogy csak és kizárólag a 93.030 négyzetkilométeren belül szülessen meg, a többi nem számít, hogy érez az ország iránt, tesz-e valamit érte, hogy viselkedik, be tud-e illeszkedni a közösségbe. Idegenbe szakadt honfitársaink pedig épp azok, ahol élnek - most épp románok, a kérdésedből kiindulva - mi pedig magyarok, MAGYAROK vagyunk, mert az Anyaországban élünk. Az lényegtelen, hogy ők hogy éreznek, mennyi nélkülözést, megkülönböztetést kell eltűrniük, mert fel merik vállalni, hogy ők igenis magyarok, a körülmények ellenére.


Sok ismerősöm van, aki büszke arra, hogy magyar. A nemzeti büszkeséget sosem értettem. A büszkeséget olyasmire kell tartogatni, amit az ember saját maga ért el, vagy nyert meg. Büszkének lenni olyan dologra, amibe csak beleszületett... Ekkora erővel büszke lehetne az ember a 180 centiméteres magasságára, a vastagbélrákra való hajlamára is... Akkor miért büszke arra, hogy magyar? Legyen boldog. Boldog az lehet. De ne legyen büszke... Másképp hangzik, hogy "Boldog vagyok, hogy magyar vagyok" mint az, hogy "Büszke vagyok, hogy magyar vagyok".


Ha valaki a magyar történelem miatt büszke, azt nem ő érte el. Hanem őseink. Rájuk lehet büszke. De nem ad felhatalmazást ez a büszkeség, hogy a magyarsága miatt is büszke legyen.

2012. jan. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Főleg a magyargyűlölő baloldaliak és liberálisok szokása ez. Nem kell foglalkozni velük, egyre csökken a számuk.
2012. jan. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

01:32


"A nemzeti büszkeséget sosem értettem."


Azt nem csodálom a szöveged alapján. Ugyanis a "nemzeti büszkeség" nem pont ugyanaz az érzés, mint amikor büszke vagy egy távolugrási rekordodra.


Ha ezt nem érted, akkor viszont elég buta lehetsz, és nem tudom, mit okoskodsz ennyit fölöslegesen.

2012. jan. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%
Miért teszik? Mert lebutítottak, önzők, önsorsrontók és lélektelenek. Szánom is őket, persze - de VELÜK nem vállalok közösséget.
2012. jan. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 bakur12 ***** válasza:
13%

08:30

Nem is kell vállalj "velünk" közösséget. Menj csak haza Izraelbe ott van a te közösséged. Náci túlélő túra közben okosodhattál így meg, hogy a többiek ennyire lemaradtak a lelki és testi fejlődésed mellett.

2012. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

8:30-as vagyok:


Félreérthettél valamit. Mi közöm nekem Izraelhez? Én azokkal a lebutított, önző, lelketlen "anyaországi" magyarokkal nem vállalok közösséget, aki a székelyeket románozzák. Ha te közéjük tartozol, akkor veled sem, természetesen. Nos, tiszta a képlet?

2012. jan. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ja és: elképzelem magam, amint Izrael felé ballagok egy nácitúlélő-túrán...:-))) Azannyakrausz! Ez kemény!:-)))) Sosem volt erősségem a terepen tájékozódás: Székelyudvarhelyen kötnék ki, azt hiszem.:-)
2012. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

bakur12


most miért kezdtél el ideizraelezni? :)

lepontozlak bakker, ez nem a kérdésemhez kapcsolódik és a legkevésbé sem hasznos válasz :D

2012. jan. 27. 07:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!