Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lesz a 2024-es felvétel...

Milyen lesz a 2024-es felvételi az orvosira?

Figyelt kérdés

Ha van egy 90%os kémia és biosz emelt + nyelvvizsga, akkor mire lehet számítani?

Eléggé ijesztő, hogy az egyetem adja meg a maradék 50 pontot egy szóbelis felvételivel. Hallottatok már valamit?


2023. júl. 31. 22:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

“Az 50 intézményi pont esetében számít a nyelvtudás, a tanulmányi és muveszeti versenyeken elért eredmény, a munkatapasztalat, a meglevo szakképesítés vagy a kozépiskolai évek alatt elért sportteljesítmény.”


Nekem nincs sportteljesítményem, tanulmányi és muveszeti versenyeken sem értem el eredményeket. És dolgozni sem dolgoztam még értelemszeruen, Van egy C1es nyelvvizsgám román nyelvbol. De sehol sem írnak arról, hogy milyen tipusu nyelvtudást kérnek. Ez nem tul bizalomgerjeszto.


Vagy szerintetek csokkenni fognak a ponthatárok?

2023. júl. 31. 22:57
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Majd ha előkerül a kristálygömböm akkor megjósolom neked.


-Odin sárkányfőpap

2023. júl. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyilván azoktol varok foleg valaszokat, akik mar hallottak belsos infokat vagy tanarok, esetleg foglalkoznak az oktatasugyi dolgokkal.
2023. aug. 1. 00:00
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Ahogyan én képzelem el (de lehet nem így lesz):


Szóbeli:

Az orvosdinasztiák leszármazottai fognak elsőbbséget élvezni. A többit pedig majd pofára fogják válogatni. Teljesen eszement ötletnek tartom, hiszen egy ilyen intézkedés csak le fogja rontani a , a legtöbb zseni nem rendelkezik jó szociális készségekkel, ellenben ha megírtak két 95%os emeltet, akkor nem nagyon fogja érdekelni a pácienseket az, hogy a szóbeli vizsgán hogyan teljesítettek. Így viszont ők hátrányba kerülnek. Szerintem semmi sem számít jobban mint az, hogy az adott felvételis érettségis tárgyakból hány százalékra teljesítettél. Ez eddig is működött, most miért kell ezen változtatni?

2023. aug. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
*csak le fogja rontani az átlagot
2023. aug. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Érdekes itt hisztizik mindenki, régen is ez a rendszer volt, ezt se ma találták ki.
2023. aug. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem nincs sportteljesítményem, tanulmányi és muveszeti versenyeken sem értem el eredményeket."


Legyen egy orvos a családban, akit felhozol közös témaként és ennyi.

2023. aug. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6, és rossz is volt.

Én 95-ben felvételiztem az orvosira (Pécs). Együtt voltam benn szóbelin egy másik megye egyik főorvosának a fiával (ott laktam, ismertem). Meg se nyikkant se fizikából, se bioszból, és 30 pont lett a szóbelije... Kedélyesen elcsacsogtak apuról, még csak a látszatra se adtak.

2023. aug. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Fontos lenne tudni, hogy melyik egyetemről van konkrétan szó.
2023. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
6: ja, és régen politikai alapon szűrték a jelentkezőket. El kellene szépen törölni ezt a pofára válogatást és tudás alapján szelektálni.
2023. aug. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!