Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam történelemből 12....

Megbuktam történelemből 12. Osztályban, 1 hónap alatt fel lehet készülni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek 1 hónap alatt fel lehet-e készülni 12. Osztályos történelem pótvizsgára? A tanárunk minden órán elvárta az előző napi anyagot ( ami egy vagy másfél oldal, de fordult elő több is dupla órák miatt ) és ebből volt felelés minden egyes nap. Ha meg is tanultad az anyagot, az csak kettest ért. Ez az utolsó év és lebukni nem tudok mert már nem oktatják ezt a szakmát.

2023. aug. 6. 00:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%

Másfél oldal... Hat ne haragudj, de az egy töri tankönyvben egyáltalán nem sok...

Feleltetett, meg elvárta hogy tanulj, de te azért gondolom egyik órára sem készültel, meg nem figyeltél, aztán amikor random beleolvastál a tankönyvbe, készülés címszó alatt, nem értetted mi van, és semmit nem jegyeztél meg belőle, mert nem volt kontextus 🤷‍♀️ hát. Én azt javaslom, nézd végig sorba a Zanzát, aztán majd lesz valami.


Töribol nagyon meg kell harcolni a bukásért. Először inkabb nézz magadba, mielőtt a tanárt szidod.

2023. aug. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
56%

"Másfél oldal" 🤣🤣🤣


Igen, nyilván a tanár a hibás, véletlenül sem az egyéni kompetenciáiddal van a probléma.


Én azt javaslom hogy ne is pazarold az időt a pótvizsgára, belőled úgyis gyári munkás lesz vagy mosogató ausztriában ahhoz pedig nem kell érettségi.

2023. aug. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 hosszúhajú ***** válasza:
75%
lehet. én anno osztályozó vizsgáztam. és az rengeteget segít hogy elvileg már ott ültél az összes órán, akkor is ha most sötét, majd beugrik mikor olvasod.
2023. aug. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Csak kíváncsiságból; összesen hányan buktatok?

Gondolom az osztály nagyobbik részének valahogy mégiscsak sikerült teljesítenie ezen lehetetlen feltételek mellett is a tárgyat.


Én elhiszem -ha tényleg úgy volt-, hogy a tanár téged kipécézett vagy ilyesmi, mert ez is előfordulhat, de nem ez a legvalószínűbb forgatókönyv.


Egyébként igen, ha leülsz a seggedre tanulni, meg lehet a kettest szerezni még a pótvizsgán.

2023. aug. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Nincs már egy hónapod, szerintem.

Javítóvizsgák a 20.-i héten vannak.

2023. aug. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%
Én elvégeztem egy egyetemet, van érettségim, nyelvvizsgám mégis kint voltam dolgozni Németországban konyhai kisegítőként. És akkor mi van? Szerintem nem kéne cikizni azt, aki elmegy Ausztriába mosogatni.
2023. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
69%

"Megbuktam történelemből 12. Osztályban, 1 hónap alatt fel lehet készülni?"

Nem, hagyd a fenébe.


"A tanárunk minden órán elvárta az előző napi anyagot"

Botrány... Hogy milyen tanárok vannak! :DD


"az előző napi anyagot ( ami egy vagy másfél oldal, de fordult elő több is dupla órák miatt ) és ebből volt felelés minden egyes nap. Ha meg is tanultad az anyagot, az csak kettest ért."

Vagyis ha megtanultad volna, akkor meglett volna a stabil kettesed, te viszont nem tanultad meg... Ezért írtam, hogy hagyd a fenébe: mert ilyen a hozzáállásod.


"Ez az utolsó év és lebukni nem tudok mert már nem oktatják ezt a szakmát."

Akkor azt kell eldöntened, hogy a 12.-es történelmet tanulod-e meg inkább mégiscsak, vagy egy másik iskolában valami másik szakmát - vagy valaki más nyakán élősködsz-e majd egész életedben, vagy se érettségihez, se szakmai végzettséghez nem kötött munkákból fogsz-e élni.

2023. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
8%

"Én elvégeztem egy egyetemet, van érettségim, nyelvvizsgám mégis kint voltam dolgozni Németországban konyhai kisegítőként. És akkor mi van?"


Az van hogy elvégeztél egy semmit nem érő büfészakot ezért nem vitted semmire az életben. Konyhai kisegítőként te sosem fogsz kiépíteni magadnak egy élhető életet se Németországban sem külföldön, szóval számodra felesleges időpazarlás volt az értéktelen diplomád elvégzése. Ha egy piacképes szakot végeztél volna akkor nem egy konyhában kellene kisegítőként dolgoznod hanem a külföldi cégek recruiterei hetente többször ajánlanának akár remote akár relokációs ajánlatokkal. Én a helyedben nem reklámoznám azt hogy hogy rontottad el az életedet / hogy pazaroltál el több évet hogy egy csicskamunkát végezz.

2023. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el hogy csak fél évig csináltam, nem akarom ezt csinálni életem végéig, nyelvgyakorlás céljából mentem ki. Ja, és ez olyan konyha volt, hogy mindenki szépen nyugodtan dolgozott, nem csicskáztattak, kiabáltak velem, nem kellett eszeveszett módjára rohanni. Remélem ha majd mész étterembe, akkor is úgy gondolod majd, hogy a pincér, szakács, meg konyhai kisegítő munkája "aljamunka".
2023. aug. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán fel lehet készülni csak le kell ülni minden nap 4-5 órát keményen tanulni és akkor meglesz. Melyik könyvből tanultok?
2023. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!