Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek fel emelt...

Hogyan készüljek fel emelt történelem érettségire 1 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Még mielőtt esetleg "kikapnék" jelezni szeretném,hogy csak a 45%-ra hajtok felvételi miatt,mert szükségem van a +50 pontra. Teljes munkaidőben dolgozom, illetve gyerek mellett nem volt egyszerű, viszont ebben a hónapban 1 hét szabadságra fogok menni, illetve minden hétvégémet rászánom.Szóbeli vizsgára megvettem a kidolgozott szóbeli tételeket tartalmazó könyvet, igazából az írásbeli az amitől jobban félek. Igyekszem minden eddigi érettségi feladatsort megcsinálni 2017-től, illetve a Száray könyveket átnyálazni.

Kérlek nyugtassatok meg,hogy annyira nem lehetetlen ha nagyon belehúzok.


Köszönöm a válaszokat előre is. :)


2023. ápr. 3. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Az írásod alapján úgy sejtem, hogy valamilyen felnőttképzésen vettél részt. Milyen előtanulmányaid vannak történelemből? Vagyis a 0-ról állsz most neki, vagy valamilyen tanfolyamra jártál előtte?
2023. ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%

A kérdésből kiindulva már készültem írni, hogy 2 hét alatt is fel lehet készülni rá, de a leírást elolvasva és tudván hogy felnőttről van szó, így nehezebb a dolog.

Ha tényleg a nulláról indulsz, de napi 1-2 órát rá tudsz szánni akkor úgy osztanám be, hogy az első két hétben csak a szóbeli tételekre koncentrálok, elvégre ezekben van benne az írásbelihez szükséges tudás is.


[link] Én főleg innen készültem a történelem érettségire, de középiskolásként könnyű dolgom volt, elég volt 5 napot rászánnom hogy átismételjem és kiírjam magamnak a tételeket egy füzetbe.

Szerintem napi két videót nézz meg erről az oldalról.

2023. ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

7 éve érettségiztem, középszinten akkor négyes lett :) Gimnáziumban.

Köszönöm a válaszaitokat❤️

2023. ápr. 4. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!